JUHTKIRI: refide mikud ja mannid nügivad kõrghooneid Viimsi keskusse

Teame ju küll, mida arendaja uusi maju planeerides ihkavad – et saaks ehitada kõrgemale, sest õhk ei maksa ju midagi!

Iga kord kui tulevad valimised, pajatavad erinevad erakonnad viimsilastele sellest, kuidas siin peaks olema/tekkima aedlinlik miljöö ning metsad ja rannad peaksid arendajate eest olema hoitud avaliku ruumina.

Aga pärast valimisi pilt muutub. Tänase võimuliidu õnnistusel on arendaja saanud hakata ehitama kortermaju Haabneeme randa, kuigi seda protsessi oleks olnud võimalik blokeerida mitmete sisuliste ja juriidiliste argumentidega.

Täishooga langetatakse Pringis metsi ridaelamute tarbeks ning endisel Atenniväljakul kerkib ürgmetsade vahele suur uusasum.

Nüüd on võimuliidu esindajad nügimas kõrghooneid Haabneeme kunagisele staadionile. Arendaja on sinna oma eskiisidel pannud tihedalt äripindu nii maa peale kui maa alla, sekka ka mõned kuni 13-14 korruselised tornid.

Kuigi vallavalitsus ei tahtnud esmalt neid eskiise visualiseerituna volikogu komisjonidele näidata, tulid pildid opositsiooni küsimiste peale siiski lõpuks lauale. Pakutav lahendus on kõike muud kui aedlinlik, piltidelt vaatab vastu tõeline city center.  Vähe rohelust, kitsad teed tihedalt ehitatud majade vahel, läbimõtlemata liikluskorraldus autodele, ei mänguväljakut ega purskkaevu.

Randvere tee 9b ja sellega piirnevate kinnistute eskiisi illustratsioone on volikogu komisjonides püüdnud edasi nügida eeskätt refid. Polegi ju nii hull, laseme kõrghoonete korruseid pisut vähemaks võtta, et need ei ületaks tänast Viimsi SPA kõrgust. Nii räägivad refid ja lisavad juurde, et need on ju alles ettepanekud ja midagi pole veel otsustatud.

Refidega Viimsis mestis olevad teised erakonnad ei soovi kõrghoonete ehitamise plaanide kohta suurt midagi arvata. Mõnele ehk ei meeldigi need kavad, aga kõigil on värskelt meeles äsjane refide jõuvõte (Isamaa välja, Kesk sisse) kohaliku võimuliidu väänamisel. Sotsidele ja 200-listele on antud ka omad pirukad nosida ning täis suuga pole ju viisakas rääkida.

Niisiis saavad refid Viimsisse city nügimisel rakendada oma isikupärast mustrit. Teate ju küll – esmalt tuleb Siim Kallas välja jutuga, et 1000 eurot automaksu aastas oleks meile kõigile norm. Ja kui siis lõpuks Kaja Kallase valitsus piirdub näiteks meile “vaid” 500-eurose automaksu kehtestamisega, ohkavad lihtsameelselt kergendatult. Hea et niigi läits!

Tunnuspilt: kollaaž K-Projekt AS koostatud eskiisi kuvatõmmisest ja freepik.com fotost.

Loe samal teemal:

Vallavalitsus põhimõtteliselt nõus kõrghoonetega planeeringukavaga Haabneeme endisele staadionile”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: