JUHTKIRI: võimuliit üha ülbem ja ahnem

Reformierakond, Eesti 200, Keskerakond ja Vali Viimsi (sotsid) muutusid lõppeval aastal üha ülbemateks ning ahnemateks.

Riigikogus tühistas juba enam kui aasta tagasi Tammelaane detailplaneeringu. Viimsi ladvikut kõrgeima astme kohtu otsus ei morjenda. Küünilise visadusega otsitakse jätkuvalt varianti, kuidas ikkagi lubada sinna arendajal ehitada esialgsest vähemas mahus.

Enam kui aasta tähtajast üle läinud ning üle poole miljoni euro kallinenud Randvere kooli ujula ja juurdeehituse valmimist esitletakse kui edulugu. Samas signaalid erinevatest koolidest räägivad tõsistest probleemidest valla haridusetegevuse korraldamisel.

Eakate toetussummasid tõstetakse Viimsis harva ning raasukeste haaval. Vallaametnike iseenda jõulueelne rahaga ülekülvamine toimub ka majanduslikult raskel ajal.

Võimuliit on võrdsustanud vallavalitsuse liikmed kõrgemate riigiametnikega. See tähendab, et nende niigi kõrged palgad tõusevad iga aasta aprillis automaatselt. Lisaks  makstakse vallavalitsuse liikmetele iga kuu veel ligi 1000 euro esindustasu.

Samas huvihariduse korraldamiseks vallas raha napib – Viimsi huvikoolide õppetasud tõusevad uuel aastal järsult. Regulaarselt on tõusnud valla siseliinidel bussipiletite hinnad. Niipalju kui riik on lubanud, tõstetakse Viimsi vallas uuest aastast ka maamaksu.

Vallavalitsuse propagandalehest Viimsi Teataja leiab seevastu ohtralt edulugusid. Sekka saab ka mõni võimuliidu kuulekas käetõstja seal oma eraäri tasuta reklaamida.

Vallavanem paneb talle esitatud arupärimistele vastama hoopiski oma naiskolleegid. Abivallavanem peab lahedaks volikogus arupärimisele „vastates“  mõmiseda.

Jalgpallihall surutakse kohta, kus see häirib paljusid kogukonna liikmeid. Jätkub hoogne arendustegevus nii Viimsi metsades kui rannaaladel. Vallamajas ilmselt loodetakse, et põuaseid suvesid enam ei tule ja piisab sademevee kogumise lahendustest.

Volikogus viljeletakse teerullipoliitikat ning kui peaks tekkima tõrkeid, vahetavad refid särki. Isamaa välja, Keskerakond sisse, koalitsioonilepingut muutmata. Ju on Keskerakond kõigega nõus. Nüüd on ka volikogu revisjonikomisjon opositsiooni esindajatest puhas.

Volikogu esimees, kes enne 2021. aasta sügisesi valimisi lubas elevandi toas välja ajada, peaks tävavuse aasta kokkuvõtet tehes endalt küsima, et kas mõni nurk on veel jäänud täis tegemata? Ning kuidas on juhtunud, et Viimsile uut poliitikat lubanud 200-listest on saanud kõigest paari aastaga refidele kõige truumad käetõstjad?!

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

AJAPEEGEL: Atso Matsalu võrdles Reformierakonda Viimsi reostanud elevandiga”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: