Kes on Viimsi võimuliidu poolt vallavanemaks määratav Illar Lemetti?

Illar Lemetti on avalikult kinnitanud oma nõusolekut hakata Viimsi vallavanemaks ja tuleb end 8. jaanuaril Viimsi võimuliidu esindajatele tutvustama.

Viimsi Uudised tutvustab 14. jaanuaril vallavanemaks määratavat Illar Lemettit ka viimsilastele laiemalt.

Illar Lemetti (51) on sündinud Tartumaal Rannus. Ta on lõpetanud Eesti Maaülikooli magistrikraadiga mullateaduse erialal.

Ta on  töötanud Eesti Põllumajandusülikooli õppejõu ja teadurina (1994-1999), põllumajandusministeeriumi teaduse, koolituse ja nõuande büroo juhatajana (1999-2001) ning Põllumajandusuuringute Keskuse direktorina (2001-2004).

Aastatel 2005 – 2009 oli ta Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktor. Seejärel on ta olnud põllumajandusameti peadirektor (2010-2012), põllumajandusministeeriumi asekantsler ning aastatel 2016 – 2019 november maaeluministeeriumi asekantsler.

Peaminister Jüri Ratas vabastas 25. novembril 2019. aastal Illar Lemetti maaeluministeeriumi kantsleri ametist seoses tema koostöö mittelaabumisega toonase maaeluministri Mart Järvikuga.

Illar Lemetti lubas toona kaaluda sellise otsuse kohtulikult vaidlustada, kuid pole seda tänaseni teinud. Kompensatsiooniks maksti Lemettile 28 312 eurot.

Minister Mart Järvik oli eelnevalt Illar Lemettit avalikult süüdistanud meediale ametkondliku informatsiooni lekitamises. Valitsusjuht Jüri Ratas nägi probleemi selles, et Lemetti pöördus teda teavitamata ametkondliku infoga otse prokuratuuri.

Illar Lemetti ametist vabastamine sai meedias valdavalt kriitikat, aga ilmus ka kriitilisi seisukohti tema tegevuse suhtes (nt. Postimehe ajakirjanik Aivar Pau „Lemetti ei ole märter“).

EKRE portaal Uued Uudised on seostanud Illar Lemetti abikaasa Piret Lemettit Reformierakonna sponsorfirma R-Hooldus endise raamatupidajaga, millest on võimalik pikemalt lugeda SIIT.

Teadaolevalt pole Illar Lemettil Viimsiga mingeid olulisi seoseid olnud.

Foto: ekraanitõmmis Delfist.

Loe samal teemal: Ivo Rull: kas vallavanem peaks olema viimsilane või mitte?

Viimsi Uudised

Jaga: