Kogukonna kolmas rattamatk teeb ringi ümber Pringi küla

Kogukonna Klubi korraldab 11. juunil arvult kolmanda kogukonna rattamatka, seekord ümber Pringi küla.

Senised kogukonna rattamatkad on huvilisi viinud põnevatesse, aga osalt ka problemaatilistesse kohtadesse Randveres, Tammneemes, Püünsis ja Rohuneemes.

Tänavune rattamatk stardib laupäeval 11. juunil kl 12 Randvere teega külgnevalt Tammede pargi alalt, kuhu nüüd on rajatud hoopiski parkla.

 

Matkale saab kaugemalt tulla paigutades jalgrattad oma autole. Sel juhul on võimalik jätta auto rattatuuri ajaks tasuta parklasse.

Esmalt kulgetakse mööda Randvere teega külgnevat kergliiklusteed kuni Leppneeme tee risti ning sealt edasi Antenniväljakuni. Kus osalejad saavad ülevaate Viimsi Village  arenduspiirkonnaga mõjust valla erinevatele taristutele.

Pärast arenduspiirkonnaga tutvumist jätkub matk juba mitmesugustel metsaradadel. Enamasti toimub sõit kõva pinnasega metsateedel, paaris kohast tuleb aga rattaid veidi maad ka käekõrval lükata.

Muuhulgas tutvutakse põtrade, kitsede ja kobraste jälgedega looduses ning hea õnne korral trehvatakse ka mõnda neist metsaelukatest.

Matk läbib kohti, kus osalejatel on võimalik näha, kuidas on arendustegevus mõjutanud Pringi küla metsi. Või millised on metsa rajatava 60 elamuga arenduse esimesed keskkonnamõjud.

Jõudes Rohuneeme teele, tehakse tagasipöörde keskuse suunas ning vahepeatus Viimsi vabaõhumuuseumi juures.  Sealt omakorda võetakse suund tagasi stardipaika, kus kõiki lõpetanuid ootavad kosutavad joogid ning suupisted.

Rattamatka kogupikkus on ligi 13 kilomeetrit, sõidetakse tempos, mis sobib ka kooliealistele lastele.

Matka jooksul tehakse 5 – 6 vahepeatust, mille ajal on võimalik kuulata looduse seisundit ja inimtegevuse mõjusid  käsitlevaid lühisõnavõtte.

Osavõtt matkast on tasuta. Palume on end eelnevalt registreerida meilil kogukonnaklubi@gmail.com.

Tunnuspilt: möödunud kevadel toimus kogukonna rattamatk Püünsis ja Rohuneemes.

Loe samal teemal:

FOTOGALERII: kogukonna rattamatk viis huvilised nii poolsaare pärlite kui sigaduste juurde”

MEENUTUS: Aasta tagasi toimus kogukondade rattamatk Tammneeme metsade kaitseks”

 Viimsi Uudised

Jaga: