Kummaline silt tekitas viimsilastes poleemikat

Viimsilanna Johanna 23. mail tehtud postitus omapärasest sildist Metsakasti küla servas tekitas Viimsilaste Facebookis elavat arutelu.

Johanna kirjutas: „ Tere! Läksin mina käruga jalutama ning mõtlesin avastada selliseid teid, kus ma siiani jalutanud ei ole. Vaatasin mingisuguse marsruudi välja plaaniga jõuda suurele teele ning suure tee ääres tagasi kodu poole kulgeda. Minu üllatuseks aga sattusin ma sellise hoiatussildi peale enne (minu meelest) tavalist elamurajooni Metsakasti külas. Kas sihukesi silte tohibki panna hoiatuseks lihtsalt teed blokeerima? Mina igatahes pöörasin otsa ringi ja jalutan tuldud teed mööda tagasi.”

Toome ära iseloomulikumad kommentaarid antud postitusele.

Kasutaja Karmen: Ma ka jõudsin ükskord sinna. Pöörasin ka otsa ringi.

Kasutaja Rivo: Kuulge lumehelbekesed, ma olen aru saanud, et siin Viimsis on võimalik iga asja pealt teema tõmmata ja nagu näha siis ka selle pealt, et kellegi elutoast ei saa läbi jalutada. Mõelge natuke kas te ise olete valmis teisi selle lahkusega kostitama. Äkki viriseks vähem. See millist silti keegi aiale paneb ( kuri ämm, kuri koer, relvastatud valve, mineeritud väli või radioaktiivne kiiritus) on iga omaniku enda asi.

Kasutaja Tauri: Meie elame seal. Ja oleme heatahtlikud olnud ja jalgvärava lahti hoidnud, kuna alumise küla lapsed ikka sealtkaudu viimsisse kiiremini saanud… aga kui sellised asjad hakkavad probleeme tekitama, et meie pisike piirkond peab oma hoovis suvalisi jalutajaid taluma, siis see kohe mitte ei lähe.. ma tuleks ka kellegi hoovi niisama jalutama, ei oleks vast tore?!

See ongi huumoriga pandud. Kui pole kohalik, karda. Kui oled kohalik, viskad käppa.

Kasutaja Pille Liina: väga haige huumor

Kasutaja Sander: Teeregister ütleb, et ei ole avalik tee seega ei saa aru milles probleem?

Olgugi, et see “relvastatud valve” osa on huumoriga, täiesti õigustatud ka täie tõsidusega.

Jääb mulje, et on selline “kuidas sa julged eratee kinni panna ja valvet pidada selle üle” vaidlus.

Kasutaja Piret: Ajalooliselt oli see avalik tee…

Kasutaja Tauri: kunagi prügila ajal oli avalik tee. Täna maksame ise teehooldust, valgustist, asfalteerisime samuti ise, seega no worries, keegi polw midagi omapäi omastanud!

Kasutaja Liis: jah ka mina mäletan Metsakasti elanikuna seda aega kui 2008 aastal see tee veel avalik oli. Oli ka suur üllatus teesulg ja antud silt ükspäev eest sealt ootamatult leida. Seejärel Schüdlöffeli tee tekkiski ja +6 min ring. Täna on muidugi Riiasöödi teepikendus kullast ja teema unustatud. “Relvastatud valve” silti olen ka liiast alati pidanud. Kõhe tunne tekib kohalikuna. Ei olnud teadlik, et omanik sildi “huumoriga” üles pani. Eramaale ei kipu ja alati pööran varem ära. “Karda” eesmärk täidetud. Ma alati mõtlen, kas kuulid hakkaksid reaalselt vihisema kui rattaga üritaksin lastega läbidaKahju, et läbi hirmutamise sõnumeid edastatakse.

Kasutaja Ene: Mina ka sattusin sellele sildile ja läksin kiirelt tuldud teed tagasi. Ausalt – kuidagi jube tunne oli.

Tunnuspilt: kuvatõmmis viimsilanna Johanna postituse fotost.

Vaata samal teemal:

GALERII: viimsilastel on hea huumorimeel”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: