Õhtuleht: veekriis on jõudnud ka Piritale

Ajakirjanik Siim Randla on 26. mai Õhtulehes avaldanud artikli „Pirital veekriis, põhjuseks kuumad ilmad ja muru kastmine“.

Tsiteerime artiklit lubatud mahus:

“Mõnel pool Pirital on peamiselt eramajades taas probleeme veesurvega, kuna kuumade ilmadega on hüppeliselt kasvanud vee tarbimine- seetõttu palub Esmar Vesi joogivett kastmiseks mitte kasutada.

/—/

Laupäeval teatas Esmar Vesi OÜ, et seoses kuumade ilmadega on hüppeliselt kasvanud vee tarbimine, mis tingib majapidamistes probleeme veesurvega. Seetõttu palub Esmar Vesi joogivett kastmiseks mitte kasutada.

/—/

Aasta tagasi juunis kirjutas Õhtuleht, et kuidas põuase ilma tõttu Viimsis joogivett napib, kuid päästa on vaja kolletuvat muru ja hoolealuseid taimi. Toona teadis uuselamurajoonis elav naine rääkida, et nägi ühel õhtul Viimsi valla märgisega autot patrullimas, kaks meest hoolega aedadesse piilumas. „Kui nägid, et kastmist ei toimu, sõitsid edasi.“

Valla keskkonnaosakonna juhataja märkis toona analüüsile viidates, et aastaks 2037 kasvab veetarbimine Viimsi vallas 2021. aastaga võrreldes umbes 72 protsenti.”

Täismahus on Õhtulehe artiklit võimalik lugeda SIIT.

Tunnuspilt: kuvatõmmis Õhtulehe veebist.

Loe samal teemal:

 Professor ERRis: Viimsi on põhjavee nappuses esirinnas”

Viimsi veetarbijate TOP 10: spad, tööstused, kaubanduskeskused, autopesulad”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: