KUUM! Viimsi volikogu aseesimeestele 640-euroste hüvitiste maksmine jätkub

Viimsi vallavolikogu 20. septembri istungil arutati opostisiooni ühist eelnõu, millega muudetakse volikogu aseesimeestele hüvitiste maksmise korda.

Eelnõu kohaselt saaksid volikogu aseesimehed (neid kohti täidavad hetkel Jan Trei Isamaast ja Pille Petersoo Vali Viimsist/sotsidest) 640-eurost hüvitist vaid nende istungite eest, mille juhtimisega nad reaalselt tegelevad. Tänaseni pole kumbki aseesimeestest veel mitte ühtki volikogu istungit juhatanud, aga hüvitist kasseerivad nad juba möödunud detsembrist saadik.

Eelõu poolt hääletasid Ilja Ban, Raimo Tann ja Annika Vaikla Keskerakonnast, Kristel Menning ja Meelis Saluneem EKRE-st ning Ants Erm, Tanel Ojang ja Ivo Rull Kogukondade Viimsist.

Eelnõu vastu hääletasid Lauri Hussar, Atso Matsalu ja Stig Rästa Eesti 200-st, Martin Reim, Siim Kallas, Aivar Sõerd, Tanel Einaste, Siiri Visnapuu ja Jaanus Koni Reformierakonnast, Mari-Ann Kelam Isamaast ja Antoon van Rens Vali Viimsist/sotsidest.

Nii Jan Trei kui Pille Petersoo taandasid end antud hääletuselt huvide konflikti vältimiseks.

Seega häältega 8 poolt ja 11 vastu jäeti kehtima volikogu aseesimeeste hüvitiste praegune kord.

Annika Vaikla tõi volikogu istungil välja, et nelja aasta jooksul kulub volikogu esimese ja teise aseesimehe hüvitisteks kokku ligi 56 tuhat eurot.

Kristel Menning märkis, et volikogu aseesimehed pole praeguse volikogu tegevuse ajal veel volikogu istungite juhtimisse panustanud.

Ivo Rull selgitas, et ka volikogu lihtliige ei saa 75-eurost hüvitist, kui istungist osa ei võta. Analoogselt ei peaks aseesimehed saama ligi 8 korda suuremat hüvitist, kui nad istungeid ei juhata.

Tunnuspilt: võimuliidu saadikud hääletamas hüvitiste korra muutmise eelnõu vastu.

Loe samal teemal:

Viimsi volikogu opositsioon soovib maksumaksjate raha raiskamise lõpetamist”

Kelamit ja Petersood on volikogu aseesimeestena tasustatud JOKK-skeemiga?”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning  ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: