LUGEJAKIRI: kas vald hakkab tegelema müraprobleemiga?

Viimastel aastatel kasvanud elanike ja autode arv on Viimsi tihedamalt asustatud piirkondadesse toonud uue probleemi – liiklusmüra.

Viimsi Uudistele saatsis kirja viimsilane P.R., kes on Pärnamäe küla elanikuna suhelnud vallaga juba aastaid tulutult nii mürauuringu korraldamise kui müratõkete püsitamise teemal. Avaldame tema kirja minimaalsete muudatustega.

“ Olen paar aastat vallaga mässanud mürauuringu küsimuses. Käisin isegi endise vallavanema Randjärve jutul ja olen meile vahetanud Alar Mikuga. Ei midagi.

Asi selles, et elan Suur-Kaare teel ja korteritesse kostub häiriv liiklusmüra. 2015. aastal kui sinna kolisin, siis polnud liiklustihedus nii suur kui nüüd. Mik sõnas, et müratõkkeid pole valla poolt ette nähtud ja tegemist on magistraaliga.

Mis mõttes magistraal ?

Detailplaneeringus on 2002.aastal  ette nähtud majade aedade taha istutada kuusehekk, mis saaste ja müra kinni peaks. Muidugi pole seda vald tänaseni istutanud (vastav planeeringu eskiis, mille tulerohelisega on näha kahekordne, kuusehekk, on loo tunnuspildiks).

Uurisin siis mürauuringu osas. Vastati lakooniliselt, et küll eelarvesse sisse kirjutatakse.

Ausaltöeldes kavatsen ma ennast vallast välja kirjutada kui selline jama jätkub. Milleks anda oma maksuraha? Kirjutan ennast sisse sünnilinna. Vähemalt läheks raha asja ette.”

Viimsilane P.R. saatis ka ekraanitõmmise Alar Mikult tulnud vastusest, milles too lakooniliselt ütleb: ”Pärnamäe tee on valla magistraaltee ja see tee on valla üldplaneeringus jm planeeringutes arvestatud ka kui põhitee ja kasvava liikluskoormusega tee. Pärnamäe teel oli 2018 aasta seisuga ligi 7700 autot ööpäevas loenduse andmetel liiklussagedus. Ühe valla põhitee ääres elades tuleb paratamatult arvestada liikluse ja sh müra kasvuga.”

Viimsi Uudised  

Jaga: