LUGEJAKIRI: mis õigusega on pandud tõkkepuu valla teele?

Toimetusele saatis kirja ja fotod Tammneeme küla elanik H. T., kes avaldas imestust Tammeõie elurajoonis valla teele püstitatud tõkkepuu üle.

„Mulle teadaolevalt kohtuvaidlus selle üle, kas perekond Vooglaidi huvides kehetestatud  Tammelaane DP on seaduslik või mitte, jätkuvalt käib. Aga imekiirelt on Viimsi vallavalitsus sinna arenduspiirkonda rajanud tee ja pannud üles valgustuse. Möödunud talvel põles seal metsas pimedal ajal kogu aeg tänavavalgustus, kuigi ühtki elanikku või ehitustegevust seal pole. Nojah, meil rikas vald ju.

Aga tänavu kevadel on asjalood muutunud imelikumaks, sest arenduspiirkonna sissesõiduteele on nüüd paigaldatud ka tõkkepuu. Mis õigusega soovitakse asuda piirama liikumist vallale kuuluval teel?“

***

Toimetus kontrollis Maa-ameti kaardirakendusest info üle ning Tammeõie tee kuulub tõesti kogu pikkuses Viimsi vallale ning peab seega olema avalikult kasutatav.

Täpsustame veel, et vallavalitsus andis arendajale valgustuse ja tee rajamiseks loa, kuid selle taristu ehitas välja arendaja, kes andis seejärel valminud objektid üle valla bilanssi.

Kuna toimetusele saadetud fotodel on tõkkepuu püsiasendis, siis hetkel ei saa rikkumisest rääkida. Kui aga tulevikus peaks hakatama avalikku liiklust Tammeõie teel takistama, esitab toimetus selle kohta vastavad päringud nii vallaametnikele kui arendajale.

Tunnusfoto: H.T. foto Tammeõie tee sissesõidul paiknevast tõkkepuust.

Loe samal teemal:

FOTOGALERII: Tammelaane rohekoridor enne ja pärast”

IROONIA KUUBIS: Tammelaaane DP krunte turundatakse põdra fotoga”

Viimsi Uudised   

Jaga: