Meelelahutus ja töö: kuidas võtta viimast?

Kas teadsid, et Tallinna lennujaamast väljuvate lendude hulgas olid populaarseimad sihtkohad Hispaania ja Türgi? Reisimine on muidugi tore, aga kaua sa ikka samades paikades aastast-aastase müttad.

Kui meedias räägitakse ainult kriisidest, siis tegelikult on paljudel eestlastel raha varuks küll. Meelt saab lahutada ka kodust lahkumata. Üheks võimaluseks on uued kasiinod, mis pakuvad hoopis teistsugust kogemust kui mõni hämar mängupõrgu üheksakümnendatel.

Noored ja meelelahutus

Loomulikult saab kvaliteetselt aega lahutada ka muudmoodi. Mehed kipuvad sageli tinistama Xboxi või lihtsalt sõpradega baaris aega parajaks tegema. Naised armastavad sageli just omakeskis maailma probleeme arutada või lihtsalt midagi toredat ette võtta vabas looduses.

Talvel tõmbub õuetegevuste ring koomale ja käsi hõõruvad rõõmust kokku ainult need, kes fännavad talisporti. Noored on aga kõigele uuele väga vastuvõtlikud ning TikTok, Instagram ja muud mobiilirakendused laetakse telefoni alla juba õige varases eas.

Niisiis võibki tekkida olukord, kui osa noortest on sotsiaalselt aktiivsemad ja võtavad osa huviringide ja spordirühmade tegevusest. Samal ajal kui väike grupp noori võib langeda ka isolatsiooni, eriti kui vanemad ei aita lapse sotsiaalsete oskuste väljaarenemisle kaasa.

Eesti tulevik

1990. aastatel, kui Eesti oli alles taasiseseisvunud, oli varanduslikku ebavõrdsust vähem. Kõik olid suhteliselt vaesed, kuid ellu jäid ja edu saavutasid ikka need, kellel rohkem pealehakkamist ja õppimist.

Tänapäeva Eesti ühiskond on täielikult muutunud ning esimest viiulit mängivad igasugu suhtekorraldajad ja lobistid, kes siis poliitikutele ja ärimeestele tegevuseks sobilikku pinnast tekitavad.

Huvitav on ka see, mis on toimuma hakanud ärimaailmas. Tundub nagu Eesti ehitus- ja tootmissektorid oleksid hakanud täiesti kängu jääma. Samal ajal kui IT ja teenindus veel elab.

Igal juhul elame huvitaval ajal ning tulevik paistab olevat suuresti poliitikute kätes, kes peaksid navigeerima meid majandussurutisest kuidagi välja.

IT ja teenindussektori areng Eestis

Üks kõmulisemaid teemasid Eesti majanduses on ka hasartmängude tööstus. Tegelikult võib online kasiinod ühte patta panna lugematu hulga krüptofirmade ja IT-ettevõtetega. Kõik need firmad on omalaadsed, sest palkavad Eesti mõistes väga suurel hulgal välismaist tööjõudu.

Kõrge lisandväärtusega majandusharudes vajavad ettevõtted väga spetsiifiliste oskustega tööjõudu. Kui räägitakse, et ukrainlased võtavad juba ära paljud lihttööliste ametikohad, siis tegelikult on ka IT-sektoris ukrainlased juba ammu Eestis väga palju töökohti hõivanud. Tingimustes, kus Eesti ettevõtted vajavad kõrgelt haritud ja kvalifitseeritud tööjõudu, on see igati positiivne trend.

Hasartmängud Eestis

Mis puutub veel reisimisse ja meele lahutamisse Eestis, siis hasartmängu huvilised ei pea küll enam Macausse või Las Vegasesse reisima nagu seda teevad palju ameeriklased ja asiaadid. Üllataval kombel on online mängude ehk iGaming valdkond Eestis üpriski edukalt arenenud.

Alates 2000. aastate algusest, kui esimesed online kasiinod said ametlikud tegevusload, pole mingeid suuremaid skandaale netikasiinodega seoses kuulda olnud.

2024. aasta seisuga on päris selge, et online kasiino tööstuses on konkurents tegelikult nii kõva, et pildil püsimiseks ei tasugi mingi skeemitamine ja trikitamine ära.

Kõik on aru saanud, et võidujooks käib hoopis selle nimel, kes on võimeline välja töötama mugava kasutajakogemusega mobiilikasiino, mida saab sajaprotsendiliselt usaldada.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

 Viimsi Uudised

Jaga: