REPLIIK: Perling tõmbab Parempoolsed käima, Hussar tõmbab Eesti 200 alla

Tänavuste valimiste eel on tekkinud omapärane olukord, kus kahe erakonna reitingud ja nende liidrite toetused võimaliku peaministrina märkimisväärselt lahknevad.

ERR-i uudistetoimetuse tellimusel Kantar Emori korraldatud peaministri eelistuste küsitluses on tõusnud juba neljandale kohale Parempoolsete erakonna esimees Lavly Perling, keda sooviks peaministrina näha 3,7% küsitletutest. Samal ajal Parempoolsete erakonna üldine reiting püsib erinevate küsitluste tulemusel 2% piirimail.

Seevastu erakonna Eesti 200 juhti Lauri Hussarit soovivad vastanud peaministrina näha kõige vähem (veebruaris 1,7 – 2,1%). Kuid Eesti 200 üldine reiting püsib erinevate küsitluste kohaselt 10% piirimail.

Kui mõnedel politoloogidele valmistab selline erakonna liidri ja tema partei teotuse lahknevus küsitavusi, siis Viimsi kohalikku poliitikat jälginutele selles väga palju arusaamatut pole.

Lauri Hussar lubas 2021. aasta suvel ja sügisel, et tema koos teiste kohalike 200-listega vahetab võimult välja Reformierakonna kui toa täis teinud “elevandi”. Teravalt ründas ta mitmeid refide kandidaate ning suure suuga lubas muutusi. Aga valimiste järel keeras Hussar koheselt selja teda ja teisi 200-lisi toetanutele, lüües kiirelt käed refidega. Hussar & Co on Viimsi viimasel poolteisel aastal silma paistnud lojaalsusega refide projektide toetamisel ning opositsiooni mahlakal nahutamisel. Üleriigilises meedias on Hussar esinenud samuti väga vastandlikult, refe kord kritiseerides ja siis jälle toetades. Parempoolseid on ta koguni tituleerinud “Isamaa tarumaks”.

Seevastu Lavly Perling on ehk tasaselt, kuid visalt tegelenud uue erakonna ülesehitamisega. Hoolimata skeptilistest suhtumisest said Parempoolsed valimisteks kokku täisnimekirja ning nende ridades on palju väga tugevaid kandidaate (näiteks Ilmar Raag, Andres Laisk, Siim-Valmar Kiisler, Tõnis Kons, Alar Mutli,  Põim Kama, Mai Loog, Mait Raava, Mart Kuusk jmt).

Parempoolsete tegevuse sihikindlus ja kasvav toetus annab lootust, et vahest on ka tegelikud muutused Eesti poliitikas ikkagi võimalikud.

Kantar Emori küsitlustulemustega peaministrieelistuste kohta saab lähemalt tutvuda SIIN.

Tunnuspilt: kuvatõmmis ERRi veebist.

Loe samal teemal:

AJAPEEGEL: nn pika plaani mees Hussar versus nn elevandimees Lemetti” 

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

 

 

Jaga: