Õhtuleht: Pranglil jageletakse päästetehnika kasutusõiguse pärast

Ajakirjanik Marvel Riik on 1. veebruari Õhtulehes avaldanud loo “Väikesaar elab tuletragöödia hirmus: “Kogu päästetehnika ja varustus on ära viidud””.

Tsiteerime antud lugu, mis kajastab segast olukorda Prangli saarel päästevõimekuse tagamisel, lubatud mahus:

“Prangli rahva ja valla juhtkonna mure on selles, et saare päästekomando hoonest kadusid tuletõrjemasin ja muu varustus. (Andrus) Prangli sõnul oleks tema ja teised aktiivsed kodanikud valmis vabatahtlikult seisma saare turvalisuse eest, ent neil pole ei raha ega tehnikat. Riigi ja valla päästeotstarbelised toetused on läinud teistele vabatahtlikele, kes toimetavad nime all Prangli saarte selts (edaspidi selts).

/—/

Valgustavaid vastuseid ei tule ka seltsi juhatuse liikmelt Vambola Kahrolt. „Ma ei anna mingit kommentaari,“ teatab Kahro, kuid ütleb nii palju, et päästetehnika asub jätkuvalt siiski saarel ning temaga ei ole tehnika osas läbirääkimisi peetud.

/—/

Päästeameti Põhja päästekeskuse juhi Marko Rüü teada on saarel probleemiks komandohoone rendilepingu lõppemine, mis ei võimalda seltsil päästeteenusega tegeleda. Seltsi ja valla suhete osas Rüü kaasa rääkida ei oska.”

Loe täismahus Õhtulehe artiklit SIIT.

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

Prangli Saarte Seltsil probleemid 62 tuhande euro kulutamise kohta aruande esitamisega”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: