Oliver Liidemann Raimo Tanni taotlustest: küsitava sisuga valimisüritusi ei pea kinni maksma Viimsi maksumaksjad

Viimsi Uudised küsis Raimo Tanni poolt kultuuri- ja spordikomisjonile esitatud rahataotluste kohta kommentaari komisjoni aseesimees Oliver Liidemannilt.

Igal volikogu komisjoni otsusel arutusel on omad kaalutlused. Ning igale otsusele järgneb vastutus.

Kui on mingeid vahvaid koostegemisi, siis miks taotleda. Kui kõik õige, siis võib ka toetus tulla. Arvestama peab loomulikult, et kohe alguses 100% ulatuses ei saa, omaosalus peab ka ikka juures olema jne.

Vahest tuleb komisjoni taotlusi, mis panevad mõtlema, et kelle ja mille jaoks. Kas endale koha tekitamine või ka sõbrale? Selliste taotlused on mõnikord täis mittemidagiütlevat teksti, aga küsitavad summad on seevastu üüratud. Ning siis hakkad vaatama, et kus ja mis toimub, siis näed reaalsuses vaid vabaõhuüritust mõnekümne inimesele. Mida on juba ennegi tehtud, aga nüüd siis ilmselt mõeldakse, et küsiks ka raha juurde, mis me ikka seda rahvale tasuta teeme.

Ei peagi tasuta tegema, ent mõnede pisikulude katmiseks ei pea küll selliseid summasid taotlema. Seda enam, kui kasutatakse avaliku ruumi. Siis võiks ju omavalitsus hoopiski küsida sama absurdselt, et kasutate seadmeid – no siis tuleb tasuda pärastine hooldus!

Kui taotlusest paistab selgelt läbi, et see on justkui kui vaid omale teenistuse tekitamine, siis on midagi vale. Kas nahaalsus või juba ettevalmistus järgmise aasta kohalikeks valimisteks?! Leian, et  mõne mehe valimisüritusi ei pea kinni maksma kõik maksumaksjad, soovid teha, tee seda sponsorite abiga!

Viimsi Uudised

Jaga: