Opositsiooni survel korraldatakse lõpuks revisjonikomisjoni esimehe valimised

Alates möödunud aasta 22. septembrist, mil Viimsi võimuliit võttis revisjonikomisjoni esimehe kohalt maha neile liiga ebamugavaks osutunud Ants Ermi (valimisliit Kogukondade Viimsi), on revisjonikomisjon olnud ilma esimeheta.

Rohkem kui pool aastat on revisjonikomisjonil puudunud ka nõutav 5-liikmeline kvoorum ning tänaseks on komisjoni jäänud vaid 2 liiget –  aseesimees Raivo Kaare (valimisliit Rannarahvas) ja liige Madis Saretok (EKRE). Revisjonikomisjoni liikme staatusest on end ise erinevatel aegadel taandanud Märt Vooglaid (Reformierakond) ning Raimo Tann (volikokku valitud sotsiaaldemokraatide nimekirjas, nüüd Keskerakond).

Volikogu opositsiooni kuuluvad saadikud on korduvalt nõudnud volikogu esimees Taavi Kotkalt (valitud volikokku Reformierakonna nimekirjas), et ta korraldaks kiiresti uue revisjonikomisjoni esimehed valimised.

Nüüd lõpuks on volikogu esimees pakkunud välja, et revisjonikomisjonile võiks esimehe valida 4. märtsil toimuval volikogu erakorralisel koosolekul Viimsi Huvikeskuse saalis. Seega on õhus võimalus, et pärast ligi pooleaastast pausi saab volikogu revisjonikomisjon taas omale esimehe. Ning ehk jõuab revisjonikomisjon seejärel valimisteni jääva  7 kuu jooksul ka mõned olulised teemad läbi valgustada.

Revisjonikomisjonile uue esimehe valimine on ühtlasi test Viimsi võimuliidule, kes senini on viljelenud volikogus tuima teerullipoliitikat. Hea demokraatlik komme näeb ette, et revisjonikomisjoni juhtimine jäetakse opositsiooni kuuluvale volikogu liikmele. Kas see ka nii Viimsi volikogus läheb, selgub peagi.

Tunnusfoto: Tänaseks on jäänud revisjonikomisjoni vaid kaks liiget; kuvatõmmis Viimsi valla veebist.

Loe samal teemal:

„JUHTKIRI: Taavi Kotka lasi ka volikogu revisjonikomisjonil hingusele minna“

Viimsi Uudised

Jaga: