Peaministri pensionäridest vanemad elavad Viimsis ja ei vaja abi

Peaminister Kaja Kallas tegi 12. jaanuaril Riigikogu infotunnis avalduse oma Viimsis elavate pensionäridest vanemate kohta, mis on tekitanud laialdast vastukaja.

Vastates kõrge elektrihinna tõttu hätta sattunud pensionäre puudutavale küsimusele, ütles Kaja Kallas muuhulgas:

“Minu vanemad on pensionärid, nemad ei ole abivajajad. Neile selle toetuse andmine tegelikult tähendaks seda, et seda toetust saab keegi teine vähem, kui seda teha automaatselt.”

Kaja Kallase valitsus on töötanud kõrgete elektrihindade hüvitamiseks välja keeruka ja halduslikult koormava toetusmeetme, mille iseseisev taotlemine pole enamikele pensionäride jõukohane. Oma vanemate näitega soovis peaminister õigustada valikut, millega on loobutud lihtsast ja ühetaolisest meetmest kõikide pensionäride toetamiseks.

Kuna peaministri ema ei ole avaliku elu tegelane, siis tema pensioni suurus ei ole avalik info. Küll on aga avalikkusele teada, et peaministri pensionärist isa, muuhulgas ka Viimsi vallavolikogu liikme Siim Kallase palk on Riigikogu aseesimehe ja komisjoni esimehena üle 5700 euro kuus. Samas pole avalikkusele teada, kui palju saab Siim Kallas pensioni Euroopa Komisjonilt või Eesti riigilt.

Antud Kaja Kallase avaldus on pannud kihama sotsiaalmeedia ning on tekitanud ka peavoolumeedias mitmeid iroonilisi kommentaare. Nende lugemiseks soovitab Viimsi Uudiste toimetus kasutada internetiostingut.

Tunnusfoto: rahakas pensionär (pexels.com).

Viimsi Uudised

Jaga: