Postitus Viimsilaste Facebookis pani vallaametnikud lindude pesitsusrahu kaitsma

18. mai ennelõunal tegi viimsilane Kert Grünberg Viimsilaste Facebookis alljärneva postituse.

„Laaneserva ja Laanelinnu tee vahelist metsa võtakse praegu maha!! Arendaja eirab Keskkonnaameti määrust. Kuldnokad keksivad õnnetult ringi, pesad ja linnupojad hukkuvad.See tuleb peatada!”

Paar tundi hiljem raporteeris kasutaja Viimsi vald:

“Vastab valla keskkonnaosakonna juhataja Taavi Rebane: “Tere! Suur aitäh kõigile tähelepanelikele märkajatele! Antud alale on esitatud raieteatis 8. mail. Küll on meie poolt selle üheks tingimuseks toodud, et enne raietööde algust tuleb kontrollida, et likvideeritavatel puudel ei pesitseks linde.

Kahjuks tuli meile teade, et selle punktiga siiski ei ole arvestatud. Vallavalitsuse järelvalveosakonna esindaja tutvus täna olukorraga ning raietööd on selleks nädalaks peatatud. See annab vallavalitsusele aja, et tuvastada kinnistutel pesitsevate lindude asukohad ning anda tööde teostajale edasised suunised.”

Mitmed Viimsilaste Facebooki grupi liikmed on vallavalitsusele esitanud küsimusi, mille tuntakse huvi kuidas kavatsetakse lindude pesitsusrahu häirinud ettevõtet karistada. Vallavalitsuse esindajad pole neile küsimustele senini vastanud.

Tunnuspilt: kuvatõmmis Viimsilaste Facebookist.

Loe samal teemal:

Lindude pesitsusrahu kestab aprilli keskpaigast juuni lõpuni”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: