REPLIIK: Stig Rästa lasi lõpuks volikogus häälepaelad valla

Viimsi vallavolikogu liige Raul-Stig Rästa (Eesti 200) on silma paistnud sellega, et ta istub volikogus kohal olles vaikides ning hääletab nii nagu võimuliidus on kokku lepitud.

Volikog töö esimesel aastal (november 2021 kuni november 2022) ei teinud Rästa mitte ühtegi sõnavõttu, repliiki ega ei esitanud mitte ühtki küsimust.

15. novembril 2022 toimunud volikogu istungil toimus murrang ning selle koosoleku protokollis seisab nüüd märge: „Volikogu liige S. Rästa küsib sadamas oleva keelumärgi kohta – kus see asub? ”.

Pärast seda küsimust ei võtnud Rästa volikogus jälle mitte kordagi sõna kui 16. maini käesoleval aastal.

Sellel istungil tegi Stig Rästa esmalt suusõnalise ettepaneku seada volikogu esimehe ja aseesimehe valimisteks üles oma erakonnakaaslase Atso Matsalu kandidatuur.

Järgnevalt lähetasid volikogu liikmed Rästa kahel korral salajasi isikuvalimisi läbi viinud valimiskomisjoni liikmeks.

Pärast valimistulemuste protokolli kandmist luges Raul-Stig Rästa protokolli oma kõlava häälega ette, mis võttis ajaliselt mitu head minutit.

Analoogse protokollilise teksti retsiteeris Raul-Stig Rästa ka Annika Vaikla (Keskerakond) valimise puhul revisjonikomisjoni liikmeks.

Seega kõneles Raul-Stig Rästa maikuu volikogus sadu kordi rohkem kui ta tegi seda eelnenud poolteise aasta jooksul volikogu istungitel kokku.

Braavo!

Tunnuspilt: Raul-Stig Rästa 16. mai Viimsi vallavolikogu istungil (kuvatõmmis istungi videosalvestusest).

Loe samal teemal:

Stig Rästa pole aasta jooksul teinud volikogus mitte ühtki sõnavõttu” 

Võimuliidu häältega sai revisjonikomisjoni juhiks Raimo Tann”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: