Raamatukogu diili koorem kasvab: ümberehitus kujunes kavandatust üle 200 000 euro kallimaks

Juhul kui Viimsi vald soovib raamatukogu üürilepingu ennetähtaegselt lõpetada, tuleb Viimsi Marketile korvata kokkulepitust oluliselt suuremad ümberehituskulud.

Viimsi valla ja Viimsi Marketi vaheline üürileping näeb ette, et endisest ehituspoest raamatukogu ehitamise kulud kuuluvad lepingu ennetähtaegsel lõpetamisel Viimsi Marketile hüvitamisele.

2018. aasta lõpus sõlmitud lepingus (allkirjastaja Siim Kallas) oli Astlanda Ehituse kalkulatsiooni põhjal ehituspoest raamatukogu ümberehitamise kogukulu 703 278 eurot.

Tänavu kevadel allkirjastatud akti põhjal (valla poolt allkirjastaja Illar Lemetti) kujunes tegelikuks ümberehituse hinnaks aga 907 834 eurot ehk  204 556 eurot kavandatust rohkem.

18. detsembril 2018. aastal toimunud Viimsi vallavolikogu 9. koosseisu 14. istungil kinnitas volikogu enamus Viimsi raamatukogu üürilepingu.

Viimsi Marketiga üürilepingu sõlmimise poolt hääletasid Riina AasmaTanel EinasteKristjan JõekaldaRaivo KaareValdur Kahro, Urve PaloAivar SõerdRaimo TannMärt VooglaidMadis SaretokOksana ŠelenjovaHannes VõrnoMari-Ann Kelam ning Jan Trei.

Üürilepingu sõlmimise vastu hääletasid Ants Erm, Taavi Kotka, Taivo Luik, Ivo Rull ning Vladas Radvilavičius.

Erapooletuks jäi Oliver Liidemann.

Lähtuvalt vallavolikogu otsusest allkirjastas vallavanem Siim Kallas koos Viimsi Marketi esindaja Vladimir Kosheleviga üürilepingu 20. detsembril 2018.

Üürileping on sõlmitud 10-aastaks võimalusega pikendada seda 15-aastaks.

Üürilepingu kohaselt maksab Viimsi vallavalitsus 10 aasta jooksul iga kuu Viimsi Marketile üüri summas 27 417 eurot.

10-aastase üürilepingu puhul maksab Viimsi vald üüri kokku ligi 3,3 miljonit eurot ning 15-aastase üürilepingu puhul kokku üle 4,9 miljoni euro.

Valimisliidu Kogukonna Viimsi esindajad volikogus Ants Erm ja Ivo Rull juhtisid korduvalt nii vallavalitsuse kui volikogu tähelepanu asjaolule, et antud summade eest oleks Viimsi vallal võimalik ehitada omale raamatukogu hoone.

Vallavalitsuse ja volikogu esindajad ei andnud selget vastust ka küsimusele, et mis saab Viimsi raamatukogu raamatutest 10 või 15 aasta pärast, mil suur hulk raha on kulutatud, aga raamatukogul oma maja jätkuvalt pole.

Loe samal teemal:

„Raamatukogu diil ehk semukapitalism Viimsi näitel“

Viimsi Uudised

Jaga: