REPLIIK: Äripäeval tasuks luubi alla võtta ka Viimsi vallavõim

Majandusväljaanne Äripäev on avaldanud 30. oktoobril juhtkirja „Korraga lööja ja väravavaht olla pole aus”.

Tsiteerime antud juhtkirja lubatud mahus.

„Omavalitsuse kodulehel võiks olla reaalajas ülevaade volikogu liikmete ja vallavalitsuse töötajate majandushuvidest, et isegi mõte endale kasulike otsuste tegemisel osaleda pähe ei tuleks, leiab Äripäev juhtkirjas.

Kirjutasime eelmisel nädalal, kuidas mitmed Raasiku vallavolinikud hääletasid oma spordiklubidele kümneid tuhandeid eurosid toetust, nägemata selles probleemi.

Pärast lugu võeti toimetusega ühendust, kus juhiti tähelepanu mõneski teises vallas toimuvale samale skeemile, kus volinikud hääletavad endaga seotud asjatoimetuste üle. Lood on tulemas. Selline probleemide rägastik on iseloomulik suhteliselt paljudele omavalitsustele üle Eesti. Ühed ja samad inimesed istuvad mitmel toolil korraga, osalevad endaga seotud asjade üle otsustamisel. Reeglina ongi volikogus ettevõtlikumad inimesed.“

Täismahus saab Äripäeva juhtkirja lugeda SIIT.

Viimsi Uudiste toimetuse hinnangul on Äripäeva tõstatatud probleem väga aktuaalne ka Viimsi vallas. Volikogus tõstavad kätt munitsipaalpoliitikud, kes saavad valla eelarvest tuge enda kureeritavate spordiürituste, juhitavate pallimänguklubide või hooldatavate spordiradade tarbeks. On ehitusettevõtjaid, kes on saanud töid valla äriühingute tellimusel. Või mõne MTÜ kaudu enda korraldatavatele üritustele vallavalitsusest regulaarselt toetusi saajaid.

Kas ka Viimsi vallavalitsuse ametnikel on äriühinguid, mis on kuidagi seotud Nelgi teel tehtavate otsustega, pole tänase läbipaistmatuse tõttu teada.

Viimsi valla veebi kavatsetakse lähiajal uuendada. Üks rubriik, mis sinna kindlasti lisanduma peaks, on reaalajas jälgitav ülevaade volikogu liikmete ja vallavalitsuse töötajate majandushuvidest. Teades aga vallavõimu senist käekirja võib eeldada, et seda ei tehta.

Pigem hakatakse uuendatavas veebis senisest veelgi rohkem kuvama pilte vallavalitsuse liikmete ja võimuliidu osapoolte tegemistest esindus- ja PR-üritustel. Ehk et meie ühist raha kulutatakse veelgi suuremas mahus vallas võimul olevate erakondade ja munitsipaalpoliitikute promoks. Loodame, et see prognoos osutub ekslikuks, kuid jälgime asjade kulgu tähelepanelikult.

Loodetavasti leiavad ka Äripäeva ajakirjanikud võimalusi võtta fookusse Viimsi vallas toimuv, sest ainest uurivaks ajakirjanduseks leidub siin enam kui küllaga.

Tunnuspilt: kollaaž Viimsi valla ja Äripäeva veebidest tehtud kuvatõmmistest.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: