REPLIIK: Siim Kallas tegi Viimsi volikogu istungil rea kummalisi avaldusi

Veteranpoliitik Siim Kallas (Reformierakond) tegi 12. septembril toimunud Viimsi vallavolikogu istungil rea kummalis avaldusi.

Esmalt pidas Kallas vajalikuks volikogu liikme Tanel Ojangu (Kogukondade Viimsi) Randvere kooli juurdeehitusel tehtud vigu ja möölaskmisi käsitlevale sõnavõtule hõigata vahele sõnavõtja suhtes tehtud hinnanguga: „Arusaamisega on kõvasti tegu“.

Volikogu liige Ivo Rull (Kogukondade Viimsi) osundas seepeale, et Tanel Ojang on 8. kategooria ehitusinsener ning et tema pädevus ehitusega seotud teemal ületab mäekõrguselt Kallase oma. Rull palus Kallase mitte teha isiklikke insinueerivaid märkusi.

Päevakorrapunktis, kus Ivo Rull tutvustas volikogule määruse eelnõud vallavalitsuse liikmete esindustasude kaotamiseks, tegi Siim Kallas mitu kummalist avaldust.

„Mis puutub eelnõusse, siis mina näen seda esimest korda ja kindlalt ütlen ma, et seda ei saa niiviisi otsustada, et käigult tullakse ja tehakse mingisugune ettepanek, et muudame palkasid,“ rääkis Kallas.

Selle avaldusega tunnistas Siims Kallas, et ta polnud eelnevalt tutvunud kõikidele volikogu liikmetele 8. septembril koos volikogu kutsega saadetud eelnõuga. Samuti eksis Kallas eelnõu sisus, mis ei käsitlenud mitte palkasid, vaid esindustasusid.

„Kindlasti tuleb sellel eelnõul lasta oma rada pidi käia – komisjon, esimene lugemine, arutamine,“ jätkas Kallas.

Selle mõttekäiguga tunnistas Siim Kallas oma teadamatust, et vallavolikogus erinevalt parlamendist ei läbi kõik eelnõud mitut lugemist ning ka antud määruse eelnõu ei pea seda läbima.

„Kõik eelnõud mis tulevad,  antakse üle, tulevad siia saali või Riigikogu saali ning tuleb ettekandja. Ja ettekandjale esitatakse küsimusi ja siis läheb see uuesti menetlema. Nii see on,“ oli Siim Kallas endas siiski kindel.

Ants Erm (Kogukondade Viimsi) selgitas Kallasele, et volikogus enamiku eelnõudega see niimoodi ei ole.

Viimsi valla põhimääruses on sätestatud, et kaks lugemist peavad läbima järgmised eelnõud:

– valla põhimäärus, kui muudatus ei tulene seadusest;
– valla eelarve (v.a lisaeelarve);
– valla arengukava, eelarvestrateegia;
–  kohalike maksude kehtestamine ja muutmine.

Kõik ülejäänud eelnõud Viimsi vallavolikogus on kehtivate protseduurireeglite kohaselt vastu võetud või tagasi lükatud sellel istungil, mille päevakorda on need pandud. Paari erandiga, kus mõnes eelnõus on avastatud alles istungil käigus vigu ning selle hääletus on siis lükatud ilma muudatusettepanekute tegemise õiguseta järgmisele volikogu istungile.

Viimsi Uudiste toimetus soovitab hr. Siim Kallasel teha endale selgeks volikogus otsustamise reeglid ning tutvuda päevakorda pandud eelnõudega juba enne istungit.

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

Kopsakate esindustasude maksmine vallajuhtidele jätkub”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: