REPLIIK: Siim Kallase vana sõber sai Viimsi valla elutööpreemia

Viimsi Teataja 9. juuni numbris on kaasautor Marta Vasariku sulest ilmunud pikem olemuslugu „Enn Teimann ühendab inimesi“.

Lugu keskendub tänavu Viimsi valla elutööpreemia saanud Enn Teimanni tegemistele. Tsiteerime vallalehe artiklit lubatud mahus, tuues artiklist välja Siim Kallase omaaegse sõbrana esitletava härra Teimanni tegevuse Viimsiga seonduvalt:

„Soovist ja vestlustest teiste kogukonna aktiivsemate liikmetega koorus välja mõte teha oma n-ö väike klubiline kooskäimine ainult meestele. Nii sai alguse Viimsi Rannameeste klubi, kus on kokku üle 40 liikme. Presidendina ja väikest viisi kroonikunagi on Enn Teimann seda organisatsiooni vedanud üheksa aastat.

/—/

Esimesel Viimsi Rannameeste klubi kohtumisel, mis sai teoks päevakeskuse heade inimeste abiga, osales 14 inimest.

Kui algul toimusid kokkusaamised ebaregulaarsemalt kahel korral kuus, siis nüüd nähakse üksteist lausa korra nädalas. Kord aastas jaanuarikuus tehakse klubi liikmetest ka üks tore grupifoto ehk paraadpilt, nagu Enn seda nimetab,“ kirjutab Viimsi Teataja.

Täismahus saab Marta Vasariku olemuslugu lugeda SIIT.

Enn Teimanni headest töö- ja naabrussuhetest Siim Kallasega on kirjutanud Eesti Panga omaaegne peajurist Urmas Kaju oma memuaarteoses “Eesti Pank: persoonid ja saladused”. Teimanni ja Kallase tegevusest VEB-fondi saagas on põhjalikult kirjutanud ajakirjanik Toomas Kümmel oma raamatus „VEB-fond. Kadunud raha“. Nendest raamatutest leiab valitud katkeid SIIT.

Enn Teimann kandideeris 2017. aastal Reformierakonna nimekirjas Viimsi vallavolikokku. Ta kogus 9 häält ning valituks ei osutunud.

Viimsi vallavalitsuse veebis on kirjas, et “elutööpreemia eesmärk on tunnustada Viimsiga seotud isikut tema pikaajalise silmapaistva tegevuse eest Viimsi vallas.”

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

Toomas Kümmel „VEB-fond. Kadunud raha“, valitud osad V” 

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: