REPLIIK: sots Petersoo äraspidine kiitus – vald korraldas „mugavusvalimiga“ küsitluse

Viimsi vallavolikogu 14. novembri istungil andis Pille Petersoo (Vali Viimsi/sotsid) äraspidise hinnangu abivallavanem Alar Miku (Reformierakond) eestvedamisel korraldatud manipulatiivsele veebiküsitlusele.

 

Päras seda kui abivallavanem Mik ise oli tõdenud, et Tammelaane DP tulevikku käsitlevat veebiküsitlust on massiivselt mõjutatud ning andnud segaseid ja kohati vastuolulisi selgitusi esitatud küsimuste kohta, pidas sots Petersoo vajalikus toimunut kommenteerida.

„Võin sotsiloogia õppejõuna öelda, et see läheb arvesse täitsa toreda mugavusvalimiga küsitlusena. Selle põhjal ei saa teha mingisuguseid representatiivseid järeldusi. Aga selle põhjal saab Alar Mik ilmselt tulevikus koostada palju parema uuringu.“

Kõlab esmalt justkui kiitusena, aga teglikult ütles Petersoo, et kuigi Mikul on tehtud midagi toredat, siis seda toredust ei saa kasutada milleski muuks kui tulevikus parema uuringu tegemiseks.

Sellised need Viimsi sotsid juba kord on – ühelt poolt justkui püüavad refidele pugeda, aga teisalt näib et läbi lillede ikkagi tegelevad neile ka „ärapanemisega“.

Tunnuspilt: freepik.com

Loe samal teemal:

ANDRES JAANUS ja MÄRT PUUST: kas abivallavanem on minetanud ausameelsuse?”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

 Viimsi Uudised

Jaga: