REPLIIK: vallavolikogu versus Bond

Viimsi abivallavanem Alar Mik on oma autole tellinud vahva numbrimärgi  – 007 MIK.

Aga kui juba kedagi imiteerida, võiks seda teha ikkagi stiilselt. NB! Bondi auto ei ole Ford, vaid BMW!!!

Kuid eks teinekord aitab isegi kolkabondilik hoiak oma tahtmist läbi suruda, kuigi mitte alati. Viimati nägime, kuidas abivallavanem jäi jänni 10. oktoobri volikogu istungil, kus tema rohemullijutu taha ei saadud kokku isegi võimuliidu häälte enamust ning ettevalmistatud otsus jäigi vastu võtmata.

Küsimus oli 22 aastat tagasi kehtestatud Põlendiku detailplaneeringus, mida nüüd oli soov hakata „üleplaneerima“. Tõsi, terminit „üleplaneerimine“ ei ole üheski planeerimistegevust reguleerivas seadusandlikus aktis. Abivallanem ei suutnud veenvalt selgitada, miks erinevalt eelmises päevakorrapunktis kehtetuks tunnistatud Kangru detailplaneeringust Põlendiku puhul ei tehta sama. Erinevad volikogu liikmed tõid välja eelnõus olnud puudused ja vastuolud, kuid abivallanem püüdis ikkagi serveerida eraomanike huvides metsa planeeritava kinnisvaraarenduse jaoks tingmuste parendamist kui avalikku huvi ning keskkonnakaitset teenivat algatust. Lisaks kõlasid volikogus saalis hirmujutud võimalikust 6-kohalisest nõudest valla vastu kui ei tehta nii, nagu lauale pandud paberid ette näevad.

Raske öelda, kas eelnevat võis mõjutada asjaolu, et üheks Põlendiku DP huvitatud isikuks on OÜ Wingmacht, või mitte. Igatahes fakt on, et OÜ Wingmacht oli üks ettevõte, kes võttis 2022. aastal ehk alles kohtuliku vaidluse toimumise ajal riski ning ostis kinnistu vaidlusalusel Tammelaane DP alal. Loe lähemalt 3. oktoobri volikogu keskkonna- ja heakorrakomisjoni protokollist.

Võib arvata, et kuigi 10. oktoobril lükati volikogu poolt Põlendiku DP-d puudutav otsus tagasi, siis püütakse seda „üleplaneerimist“ nö ära koputada mõnel järgmisel volikogu istungil.

Kes soovib end konkreetsete asjaoludega  detailselt  kurssi viia, saab vaadata 10. oktoobri volikogu istungi videosalvestusest kõik täpselt üle. Põlendiku DP asju käsitletakse kohe päevakorra alguses (00:11:45 kuni 00:23:30) ning põhjalikumalt vastavas päevakorrapunktis (01:39:00 kuni 02:10:00).

Tunnuspilt: pexels.com

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: