REPLIIK: Viimsi vallavõim võiks võtta eeskuju Elvast

Hiljuti jõudis avalikkusesse uudis, et Elva vald loobub ühest abivallavanema kohast, kuna ajad on keerulised ning valda tahetakse juhtida efektiivsemalt.

Sellest sammust võiks eeskuju võtta ka Viimsi vald, kus täna töötab neli abivallavanemat. Igaüks põhipalgaga 4949 eurot kuus, lisaks 990-eurone igakuine esindustasu.

Kuni 2021. aasta sügiseni töötas Viimsi vallavalitsuses kolm abivallavanemat. Seejärel, kui tekkis vajadus võtta koalitsiooni erakond Eesti 200, loodi neile ka neljanda abivallavanema koht, kelle kureerida jäeti sport ja kultuur.

Selle abivallavanema kohal töötab tänaseni Nikolai Bentsler, kes pole olnud alati oma abivallavanema kohustuste täitmiseks kättesaadav, mängides näiteks parasjagu teatris. Samuti on neljandal abivallavanemal vallavalitsuse struktuuris kõige vähem alluvaid.

Valimisliit Kogukondade Viimsi tegi tänavuse aasta eelarve arutelude ajal ettepaneku loobuda neljanda abivallavanema ametikohast ning luua selle asemel vallavalitsuse struktuuri energia-ning tehnosüsteemide valdkonnajuhi ametikoht.  Kelle ülesandeks oleks valla energiasäästu- ning tehnorajatistega seotud küsimuste lahendamine ning Euroopa Liidu toetusmeetmete erinevate projektidega Viimsi valda toomine.

Paraku hääletas Viimsi võimuliit selle ettepaneku maha. Kas nüüd poleks aeg Elvast eeskuju võtta ning võtta neljanda ja kuluka abivallavanema asemel Viimsi valda tööle hoopiski spetsialist, kes tooks siia eurorahasid?

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

Kogukondade Viimsi viis parandusettepanekut”

Viimsi vallavalitsuse struktuur on tugevalt kreenis”

KÕVA SÕNA: Jaak Sepp neljandast abivallavanemast” 

Abivallavanem Nikolai Bentsler jättis Viimsi volikogus arupärimisele vastamata, et mängida samal ajal teatris”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: