Ripsmetušš tundlikele silmadele – miks ma ei ole siiani õiget toodet leidnud?

Tundlik ja allergiline nahk või tundlikud silmad muudavad sobivate kosmeetika- ja meigitoodete leidmise keerulisemaks.

Võib lausa juhtuda, et pärast pikka otsingut on sul tunne, et sobiv ripsmetušš tundlikele silmadele on kui ükssarvik ja eksisteerib vaid muinasjuttudes. Õnneks päris nii see siiski ei ole.

Kuidas leida ripsmetušš tundlikele silmadele?

Kuigi su sõbrannad võivad kasutada ükskõik milliseid meigitooteid, siis sama vabadus ei laiene kõigile. Silmapliiats, lauvärv või ripsmetušš tundlikele silmadele ei ole sõnakõlksud ega moeasjad, vaid tooted, mida otsitakse ja vajatakse. Apotheka Beauty apteegikosmeetika ilupood on klientide vajadustega tuttav ning tootevalikust leiab rohkelt lahendusi, mis on mõeldud just tundliku naha või tundlike silmadega kasutajatele.

Enne, kui sobilik ripsmetušš tundlikele silmadele on leitud, peab tavaliselt katsetama eri brände ja tooteid. Alati see katsetamine ei toimi. Põhjus võib peituda teatud tehnoloogiate kasutamises. Heaks näiteks on pikendavad ripsmetušid. Tavaliselt on neisse lisatud imepisikesed kunstkiud, mis kinnituvad ripsmekarva külge ning loovad sellega pikendava efekti. Aga just see imetilluke kunstkiud võibki olla allergilise reaktsiooni või tundlikkuse põhjustajaks.

Õnneks ei tähenda see, et pikendav hea ripsmetušš jääb igaveseks kättesaamatuks. Pikendavaid ilma kunstkiududeta ripsmetušše on vähe, kuid nad on olemas! IDUN Minerals Vatn ripsmetušš moodustab iga ripsmekarva ümber eraldi torukese. Tänu sellele õnnestubki saavutada pikendav efekt ilma kunstkiududeta.

Abiks võivad olla ka vitamiinid või toidulisandid. Nii saad turgutada enda ripsmeid ja aidata neil pikemaks kasvada. Samamoodi on olemas spetsiaalsed tugevdavad ja tihendavad seerumid, mis sobivad ka tundlikele silmadele.

Kas sa tead, kui kaua ripsmetušid säilivad?

Kui avamata ripsmetušš säilib reeglina kuni kaks aastat, siis avatud ripsmetušš vaid 3 – 6 kuud. Jah, ka ripsmetušš tundlikele silmadele, mida sa ei ole isegi väga palju kasutanud, tuleb kindla säilivusajaga. Otsi pakendilt üles parim-enne-kuupäev või avatud kreemipurgi sümbol, mille sees olev number märgib, mitu kuud võib toodet pärast avamist kasutada.

Aegunud või valedel säilitamistingimustel hoitud ripsmetušš võib põhjustada üksjagu probleeme, sealhulgas silmade tundlikkust. Lisaks ripsmetušile vaata üle ka kõik teised meigitooted ja vaheta välja need, mis on säilivusaja ületanud.

Mis põhjustab silmade tundlikkust?

Tundlikud silmad on küll probleemi üldnimetus, kuid tegelikult võib juurpõhjus olla inimeseti väga erinev. Seetõttu on hea, kui õnnestub teada saada, mis täpselt põhjustab silmade tundlikkust.

Väga tavaline on, et probleem peitub meigitoote ühes koostisosas. Kui konkreetne koostisosa on teada, piisab vaid selle vältimisest ning parim ripsmetušš tundlikele silmadele ongi leitud. See on üks põhjus, miks paljud tundlike silmadega inimesed pöörduvad mineraalkosmeetika poole. Apotheka Beauty ilupoe IDUN Minerals ripsmetušid on heaks näiteks. Need sisaldavad vaid mineraalpigmente, mis on hoolikalt puhastatud nii niklist kui kroomist.

Võimalik, et tundlikkuse põhjustajaks ei ole mitte meigitooted, vaid hoopis harjumused. Kas sa kasutad ehk kontaktläätsesid? Nii võib olla väga lihtne süüdistada meigitooteid, kui päriselt ei sobi silmadele läätsed. Mõtle ka teistele harjumustele: kas järgid näohooldusrutiini ja kasutad õigeid võtteid? Ega sul pole tavaks tugevalt silmi hõõruda? Või kas veedad pikki tunde konditsioneeritud ruumides?

Loodetavasti on nendest nõuannetest abi. Paari muudatusega saad kas vähendada silmade tundlikkust või leiad sobiva toote, ning ripsmetušš tundlikele silmadele on õige pea su meigikotis olemas.

Viimsi Uudised

Jaga: