Siim Kallas vaidlustas Viimsi volikogus Kaja Kallase poliitilise suuna

Täna toimunud Viimsi volikogu e-istungil arutati muude küsimuste hulgas ka vallajuhtide palkade vähendamist.

Toimunud autelus osalenud Reformierakonna auesimees ja Viimsi volikogu liige Siim Kallas leidis, et täna ei peaks avalikus sektoris üldse palku vähendama. Selle mõttega oponeeris Siim Kallas volikogu liikme Ivo Rullile, kes tegi ettepaneku vähendada Viimsi vallajuhtide palku majanduslanguse tõttu 30% ja tühistada nende esindustasud kuni käesoleva aasta lõpuni.

Ühtlasi aga vaidles Siim Kallas vastu ka tänasele Reformierakonna esimees Kaja Kallasele, kes 13. aprillil ütles Riigikogu kõnetoolist järgmist: „Avalik sektor pole pidanud kulusid piirama, aga meie arvates pole see õige. Kui nad oma kulusid kokku ei tõmba, siis elab avalik sektor justkui mingis oma maailmas, kus pidu kestab edasi. Palun oleme erasektoriga solidaarsed. Toetage sellesisulist muudatusettepanekut!“.

Kuigi Ivo Rull tõi välja Eesti Panga prognoosid, mille kohaselt iga nädal koroonakriisist põhjustatud piiranguid toob kaasa 0,5-protsendilise majanduslanguse, otsustasid volikogu Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatide ja Isamaa liikmed ning Rannarahva esindaja tema parandusettepanekud maha hääletada. 30%-list palkade kärbet  toetasid Ants Erm, Ivo Rull, Madis Saretok ja Hannes Võrno. Erapooletuks jäi Oliver Liidemann.

Foto: kuvatõmmis Delfi veebist.

Loe samal teemal:

„Vallavalitsuse ettepanek oma palkade vähendamiseks on minimaalne“

Viimsi Uudised

Jaga: