Sõjamuuseumis saab isadepäeval maiustada ja mängurelvadega tutvust teha

Eestis sõjamuuseum Viimsi mõisas kutsub isadepäeval, eeloleval pühapäeval 14. novembril suuri ja väikeseid mehi pannkooke sööma, mänguasjanäitust vaatama, ragulkat valmistama ja joonistama.

Sõjamuuseum alustab meestele pühendatud kuu kõige tähtsamat päeva pannkoogihommikuga kell 11-13. Muuseumitöötajad panevad ise põlle ette ja võtavad pannilabida kätte. Nii taigen kui moos on kodutehtud.

Avatud on uus näitus Eesti poiste mängurelvadest 20. sajandil, mis pakub uudistamist lastele ja äratundmist isadele. Näitusest inspireerituna toimub kell 13-15 ragulka valmistamise töötuba, kuhu eelregistreerimine ei ole vajalik.

Kui kõht täis ja näitused läbi käidud, ootavad mõisa saalis lapsi joonistustarbed. Nagu eelmisel aastal, nii lähevad ka seekord pildid näitusele ja muuseumi külastajad saavad nende vahel kuu aja jooksul hääletada. Publiku lemmikuid ootavad auhinnad.

Sõjatehnika angaar, kus on võimalik uudistada suuri sõjamasinaid ja suurtükke, on talveperioodil tavaliselt kinni, kuid isadepäeva puhul on ka see erandkorras avatud.

Isadele-lastele on muuseumisse sel päeval sissepääs tasuta.

Viimsi Uudised

Jaga: