STATISTIKA: kuidas sinu valitu volikogus tegutses?

Kuigi Viimsi vallavolikogu istungite protokollidega on valla dokumendiregistris segadus, saab siiski teha üldistuse volikogu liikmete esimese 8 kuu tööpanuse kohta.

Millegipärast on valla dokumendiregistrisse kantud protollid numeratsiooniga, justkui oleks 5. istung toimunud kahel korral. Tegelikult muidugi toimus 15. märtsil k.a. 10. kooseisu 6., mitte 5. istung.

Samas pole aga dokumendiregistrist leitav 12. aprillil k.a. toimunud 7. istungi protokoll. Seega tugineb alljärgnev statistiline ülevaade mitte 9, vaid 8 istungi käigus tehtule.

Valla dokumendiregister on vigane ja puudulik.

Esmalt on heameel tõdeda, et volikogu liikmete istungitel kohaleolek oli aktiivne. Vaid kolm volikogu liiget (Mari-Ann Kelam, Stig Rästa ja Raimo Tann) puudusid ühelt istungilt. Tõsi, volikogu liikmed Siim Kallas ja Aivar Sõerd kasutasid korduvalt Riigikogust tuntud käitumismustrit, kus volikogu istungilt lahkuti enne selle lõppemist.

Kõik volikogu opositsioonis olevad saadikud esitasid aktiivselt arupärimisi. Kogukondade Viimsi esindajad Ants Erm, Tanel Ojang ja Ivo Rull esitasid kokku 6 arupärimist, Keskerakonna esindajad Ilja Ban, Raimo Tann ja Annika Vaikla 3 arupärimist ning EKRE esindajad Kristel Menning ja Meelis Saluneem 2 arupärimist. Trend on positiivne, sest eelmises volikogu koosseisus esitasid arupärimisi vaid Kogukondade Viimsi esindajad.

Küsimusi esitasi kõige rohkem Kogukondade Viimsi esindajad: Ivo Rull (31), Ants Erm (29) ja Tanel Ojang (18). Aktiivne küsija oli ka EKRE esindaja Kristel Menning (11). Koalitsioonist oli aktiivseim küsija Antoon Hubert Van Rens (7).

Ettepanekute ja repliikide tegijate esinelik kujunes järgmiseks: Ivo Rull (18), Annika Vaikala (16), Ants Erm (15) ja Antoon Hubert Van Rens (14).

Sõnavõtte tegid Ants Erm ja Ivo Rull võrdselt 7, teised volikogu liikmed oluliselt vähem.

Opositsioonist esitasid volikogu päevakorda eelnõusid vaid Kogukondade Viimsi esindajad (2).

Kõige passiivsemaks volikogu liikmeks osutus Stig Rästa (Eesti 200), kes peale kohaloleku ja hääletamiste ei teinud volikogus mitte midagi muud. Üllatavalt passiivsed olid ka reformierakondlased Jaanus Koni (1 küsimus), parteitu ref Martin Reim (1 küsimus), Siim Kallas (2 repliiki/ettepanekut) ja Siiri Visnapuu (1 repliik ja 1 sõnavõtt). Volikogu teise aseesimehe igakuist 640-eurost hüvitist saav sots Pille Petersoo esitas 1 küsimuse, tegi 1 repliigi ja 1 sõnavõtu.

Kui soovid esitada avalikult küsimuse enda valitud saadikule, saada palun see toimetus@viimsiuudised.ee.

Kõiki andmeid on võimalik vaadata allaolevast tabelist.

Tunnuspilt: kuvatõmmis volikogu istungi videosalvestusest (viimsivald.ee).

Viimsi Uudised

Jaga: