REPLIIK: Lauri Hussari kahepalgelisus Reformierakonna kriitikuna

Viimsi volikogu esimees Lauri Hussar (Eesti 200) avaldas hiljuti Eesti Päevalehes arvamuskommentaari, milles kritiseerib taas Kaja Kallast valitsusjuhina.

Antud arvamusloos toob Hussar esile, et Kaja Kallase valitsus lubas 1,5 aastat tagasi ametisse astudes ambitsioonikat tegevuskava, kuid kõlavateks sõnadeks need lubadused jäidki.

Hussar kirjutas 26. juunil ilmunud arvamusloo muuhulgas: „Meist ei saanud mitte koroona seljatamise maailmameistreid, vaid pisut vähem kui aasta tagasi olime hoopis üleilmsed nakatumisnäitajate tšempionid. Ühtse Eest kooli esimene samm, ehk alushariduse eestikeelseks muutmise eelnõu kukkus parlamendis läbi kui see koalitsioon oli sisuliselt oma tegevuse lõpetanud. Personaalse riigi idee sai hävitava tagasilöögi kui energiakriisis üritati maksta ebaõnnestunud tegevuskava alusel suunatud energiatoetusi, mistõttu otsustati lausaliste toetuste maksmise kasuks. Korruptsioonivastase võitluse rindelt ei ole aga üldse uudiseid. Nii näiteks toppab parlamendis ka eelnõu, mis suurendaks ERJK volitusi.”

Lauri Hussar oli Kaja Kallase terva kriitik oma meediakommentaarides ka aastal 2021. Samal aastal Eesti 200 esinumbrina Viimsi volikokku kandideerides vastandus Hussar eeskätt Reformierakonna vallavanemale Illar Lemettile. Koos Refomierakonnast Eesti 200 liikmeks liikunud Atso Matsaluga lubati refide „elevant“ vallast välja ajada.

Pärast valimisööd aga muutsid Hussar ja Matsalu oma suhtumist Reformierakonda 180-kraadi. Suuresti nende initsiatiivil ja toetusel sai Illar Lemetti koos Reformierakonna tuumikuga  jätkata Viimsi vallavalitsuse juhtimist võtmepositsioonidel.

Alates 2021. aasta oktoobrist kuni tänavu juunini pole Lauri Hussar meedias Kaja Kallast kritiseerinud.

Lauri Hussar on Viimsi volikogu esimehena istungeid juhtides üles näidanud erilist suuremeelsust volikogu liikme Siim Kallase suhtes, lastes viimasel teha kontrollimatult vahelehõikeid ja päevakorraväliseid avaldusi.

Eesti 200 siseelu hästi tundev allikas märkis hiljuti Viimsi Uudiste toimetusele, et Lauri Hussar pole selle erakonna juhatuses mitte just kõige teravam pliiats. Oluline lahknevus Hussari sõnade ja tegude vahel pigem kinnitab kui kummutab antud arvamust.

Loe Lauri Hussari Eesti Päevalehes ilmunud arvamuskommentaari täismahus SIIT.

Tunnusfoto: pexels.com

Loe samal teemal:

AJAPEEGEL: nn pika plaani mees Hussar versus nn elevandimees Lemetti”

AJAPEEGEL: Atso Matsalu võrdles Reformierakonda Viimsi reostanud elevandiga”

Viimsi Uudised

Jaga: