Talgud Randvere kirikaias neljapäeval 10. juunil

Linnapiirist vaid paari kilomeetri kaugusel juhatab teeviit Randvere kiriku juurde, mis koos surnuaiaga moodustavad justkui oaasi keset üha tihenevat asustust.

See tõmbab jalutusringidel kohalikke, kuid väikse maakiriku juurde leiab sageli tee ka rändur võõrastelt maadelt.

 

Randvere surnuaed on üks vanimaid rajatisi Viimsi poolsaarel – ristikivi kalmistu keskel kannab dateeringut 1803. Seega on lähedusest kokku veetud liivakõrgendikule maetud juba üle 200 aasta. Eestlaste kalmistukultuuri ja esivanemate kalmude eest hoolitsemist võib eeskujuks seada paljudele teistele rahvastele, kuid perekonna hauaplatside vahele jääb ka looduslikumaid alasid, mille laienemist tuleb aeg-ajalt piirata. Pealetungivat võsa on jõudumööda küll harvendatud, aga käsi kauaks rüppe lasta ei saa.

Seekord kutsub Randvere koguduse juhatus neljapäeval, 10. juunil kell 18 paaritunnisele talgutööle huvilisi üle Viimsi, et aidata paremasse korda kirikaia läänekülg. Võimalus on tutvuda ka kirikuga seestpoolt ja saada asjakohane ülevaade nii ajaloost kui väikse koguduse praegusest käekäigust. Töövahendid on kohapeal olemas, täpsemaks planeerimiseks palume huvilistel kuni kolmapäevani (9. juuni) ühendust võtta kas meilitsi (randvere@eelk.ee) või telefonil 509 7792.

EELK Randvere koguduse juhatuse nimel
Andres Jaanus

 

Viimsi Uudised

Jaga: