Tammneemes taastati ujumis- ja paadisild

Aastavahetuse paiku laekus Tammneeme külalisti üleskutse korrastada Mereääre tee ujumis-ja paadisild.

See sild ehitati ca 30 aastat tagasi suvilakooperatiivi “Tammneeme” liikmete  Paul ja Rene Veigeli eestvedamisel. Silla laudis oli aja jooksul osaliselt läbi mädanenud ja lausa ohtlik. Paari päeva eest löödi renoveeritud silda viimane nael ja sealt saab sel suvel taas puhta jalaga ujumas käia.

Viiruse levik ei lubanud suuri talgutöid ette võtta. Küll aga moodustus väike ring omaküla meestest, kes sujuvalt välja kujunenud tööjaotuses tõid kohale lauamaterjali, saagisid selle mõõtu ja aitasid sillatalad loodi ajada. Ning lõpuks, loodetavasti mõneks järgnevaks aastakümneks, uue laudise paika naelutada. Rahaline tõuge materjali ostuks tuli valla ehitus- ja kommunaalosakonnalt ning sooduspakkumise tegi Puukeskus. Tulemus on igati nägus ja kasutamine senisest märksa ohutum.

Mõnikord tögatakse, et kõige tihedamalt liidab kogukonda ühine vaenlane. Tööde „projektijuhina“ märkis aga samas lähedal elav Kaarel Zilmer, et külas leidub innukaid ja tublisid mehi-naisi, kelle peale ka avaliku ruumi korrastamisel loota saab. Vaja on vaid head tahtmist taolised asjad ette võtta, pisut plaane pidada ja siis pole Tammneemes küll abilistest ega oskustest puudus.

Asja eestvedajad soovivad, et Mereääre tee silda heaperemehelikult  kasutataks, puhtana hoitaks ning ei seataks end ohtu sillal liikudes ega ujudes. Ja sinna võiks tulla pigem jalgsi või rattaga, et teeäärne haljasala samuti kena väljanägemise säilitaks.

Tammneemes pole ideed selle silla korda tegemisega otsa saanud. Värskenduskuuri vajab ka külaplats ning pikemat hoovõttu vana kalasadama asemele uue hobisadama rajamine. Märksa parem on aga asjadest rääkida siis, kui need juba jumet võtavad.

Fotod: Kaarel Zilmer

Tekst: Andres Jaanus

Viimsi Uudised

Jaga: