Vahele jäid Viimsi vallavalitsuses töötanud pisisulid

Eesti Päevaleht avaldas 19. jaanuari Martin Laine pikema loo „ÜKT-d korraldanud Viimsi valla töötaja võttis pistist ja teatas: „Sina tööd ei tee, Lao teeb, n**ui!“

Loos kirjeldatakse värvikalt, kuidas 2019. aasta suvel hakkasid toona Viimsi vallavalitsuses töötanud Olari Pint ja Igor Englaste ühelt karistuseks ühiskondliku kasuliku töö (ÜKT) saanult kasseerima 50-euroseid summasid ÜKT mitte tegemise eest. Kusjuures Englaste osaks jäid sellest altkäemaksustvaid 10-eurosed summad. Kokku õnnestus neil kasserida purjus peaga autojuhtimise eest ÜKT karistuse saanud Ergo Haabilt altkäemaksuna 589 eurot.

Olari Pindiga lõpetas Viimsi vallavalitsus töösuhte pärast asjaolise vahelejäämist. Tema karistuseks on nii altkäemaksu võtmise kui varasemalt purjus peaga sõiduki juhtimise eest kokku 4-aastane reaalne vangalakaristus.

Igor Englaste lahkus asja ilmsiks tulekul Viimsi valla palgalt ise. Tema karistuseks on nii altkäemaksu võtmise kui ebaseadusliku relva ja laskemoona omamise eest poolteist aastat tingimisi vangistust.

Ergo Haab läheb nii altkäemaksu andmise, varasemate karistuste kui narkootiliste ainete omamise eest reaalselt vangi kolmeks ja pooleks aastaks.

Eesti Päevalehe lugu saab täismahus luged SIIT.

Tunnuspilt: kuvatõmmis Eesti Päevalehe veebist.

Loe samal teemal:

„Meelis Lao saadeti Viimsisse lehti riisuma“

„Eesti Päevalehe juhtkiri: Viimsit nimetatakse pilkamisi Eesti korruptasioonipealinnaks“

Viimsi Uudised

Jaga: