Vallavalitsus ei selgita, miks tellis Tammelaane kinnistutele hindamised

TÄIENDATUD 17.06.24!

Vallavalitsus on hanke tulemusena tellinud Ober-Haus Hindamisteenuste Osaühingult 976 euro eest eksperthinnangu kinnisasjade Tammelaane haljak 3 (katastritunnusega 89001:001:1878) ja Tammelaane haljak 4 (katastritunnusega 89001:001:1887) turuväärtuste leidmiseks.

Hanke tulemusi kinnitava õiendi on kinnitanud vallavalitsuse planeeringute osakonna juhataja Merje Muiso.

Toimetuse päringule, mis eesmärgil tellib Viimsi vallavalitsus eksperthinnangud antud kinnisasjade turuväärtuste leidmiseks, Merje Muiso palutud ajaks ei vastanud.

Avaliku andmebaasi Minu Katster kohaselt on Tammelaane haljaku 3 (5,25 ha, kuulub Märt Vooglaidi firmale Private Group OÜ) maksustamishind on 210 000 eurot.

Munitsipaalomandis olevale Tammelaane haljakul 4 (1,2 ha, mereäär, kehtestatud DPga on juba munitsipaalomandis) maksustamishind on 47 000 eurot.

Toimetus on valmis avaldama vallavalitsuse selgitused eksperthinnangute tellimuse kohta niipea kui need laekuvad.

17. juunil laekus vastus Merje Muisolt: ”

“Teie poolt küsitud hinnapakkumine telliti eksperthinnangute saamiseks kinnisasjade turuväärtuste leidmiseks. Turuväärtuse leidmine on vajalik selleks, et teada saada, kas ja kui palju turuväärtus erineb maamaksustamise hinnast. Kahjuks ei saa me hetkel rohkem infot jagada, sest Viimsi vallal on pooleli kohtumenetlus.”

Tunnuspilt: loodus võtab tasapisi Tammelaane metsa ebaseaduslikult rajatud taristu tagasi (Märt Puusti foto).

Loe samal teemal:

SUUR LUGU: Tammelaane sasipuntras jäid otsad lahti”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: