Vallavanem eitab enda promo Viimsi Teatajas

Viimsi volikogu liikmed Ants Erm, Tanel Ojang ja Ivo Rull (Kogukondade Viimisi) esitasid arupärimise raames küsimuse vallavanem Illar Lemettile (Reformierakond) Viimsi Teatajas temast regulaarselt ilmuvate propagandistlike lugude kohta.

Arupärijad osundasid, et näiteks 26. jaanuari 2024 valla infolehe Viimsi Teataja lehekülgedel 8. – 9. on avaldatud vallavalitsuse avalike suhete juhi Heiko Leesmenti koostatud kirjatöö peakirjaga „Viimsi spaa on omamoodi kogukonnakeskus“. Selles loos leiab kajastamist vallavanem Illar Lemetti külaskäik spaasse ning lugu sisaldab ka triiksärgis spaabasseini serval poseeriva vallavanema fotot. Arupärijate hinnnagul on tegemist vallavanemale propaganda tegemisega Viimsi maksumaksjate kulul välja antavas vallalehes. Loeme samast loost, et analoogseid  propagandalugusid vallavanema külaskäikudest kohalikesse ettevõtetesse on kavas hakata avaldama terve käesoleva aasta vältel, märkisid arupärijad.

Arupärimise esitamise ja sellele vastamise vahepealsel ajal, 23. veebruaril ilmunud Viimsi Teataja sisaldab kahte pikemat kommentaari Lemetti sulest. Lisaks poseerib vallavanem lehes kahel fotol. Täiendavalt annab Leesment ülevaate vallavanema külakäigust kohalikku erameditsiinikeskusse.

Illar Lemetti oma kirjalikus vastuses volikogu liikmete arupärimisele ütleb järgmist:

„Tänavune aasta on Viimsis ettevõtlusaasta ja Viimsi Teataja kavatseb jätkata meie vallas tegutsevate ettevõtete tutvustamist. Loomulikult tutvustame meie ettevõtteid positiivses võtmes. Pildivaliku teeb Viimsi Teataja ja kas mõnel fotol on või ei ole vallavanem, ei oma antud lugude puhul üldse mingit tähtsust. Kui nendes lugudes midagi üldse propageeritakse, siis on see ettevõtlus. Aitäh, et olete aidanud oma arupärimisega sellele olulisele artiklisarjale tähelepanu tuua.“

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

JUHTKIRI: Viimsi Teataja peamine formaat on propaganda“

LUGEJAKIRI: palun lõpetage see porno!“

JUHTKIRI: Viimsi Teataja senisel kujul ilmumine tuleks lõpetada“

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: