Vallavanem eitab tasumata sisuturundust Viimsi Teatajas

Viimsi volikogu liikmed Ants Erm, Tanel Ojang ja Ivo Rull (Kogukondade Viimisi) esitasid arupärimise raames küsimuse vallavanem Illar Lemettile (Reformierakond) Viimsi Teatajas ilmunud Eesti 200 volikogu liikme tasumata sisuturundusartikli kohta.

Arupärijad osundasid, et 15. detsembril 2023 ilmus valla infolehe Viimsi Teataja 17. leheküljel, mille tunnuseks on märgitud “ettevõtlus”, Viimsi vallavolikogu liikme Anneli Laines-Enslingi (Eesti 200) pooleleheküljeline artikkel tema eraärist. Antud sisuturundusrtiklis kirjeldab volikogu liige oma kirjastusäri, selgitab pikalt ja põhjalikult pakutavate toodete eripära, tootmisprotsessi ja hinnastamispoliitikat. Sisuturundusartikli lõppu on lisatud ettevõtte veebilehe ja sotsiaalmeedia kontode aadressid ning artiklit illustreerib fotokollaaž seni tehtud toodetest. Ei Viimsi vallavalitsuses töötav lehe toimetetaja Jane Saks ega Anneli Laines-Ensling pole andnud jaatavat vastust avalikele küsimistele, kas sellise sisuturundartikli eest on tasutud. Seega on alust arvata, et Viimsi maksumaksjate rahaga väljaantavas valla infolehes tehtud võimuliidu volikogu liikmele “kingitus”, mille rahaline ekvivalent on 634 eurot, märkisid arupärijad.

Lisaks osundasid arupärijad, et Viimsi Teataja väljaandmisega tegelev toimetaja ning vallavalitsuse avaliku suhete osakonna juht on valla palgalised töötajad, kellega töölepingu on sõlminud vallavanem.

Illar Lemetti oma kirjalikus vastuses volikogu liikmete arupärimisele ütleb järgmist:

“Viimsi Teataja tutvustab muuhulgas kohalikke ettevõtjaid ja nende poolt pakutavaid teenuseid. 2023. aastal lugejate seas läbi viidud küsitlus näitas selgelt, et huvi selliste artiklite osas on suur ja seda kinnitab ka lugejate statistika. Kindlasti jätkame ka tulevikus sarnaste kajastustega. Antud lugu oli tellitud Viimsi Teataja toimetaja poolt ja 2023. aastal ilmus terve rida erinevate ettevõtete tegevust puudutavaid kirjutisi.“

Tunnuspilt: freepik.com

Loe samal teemal:

REPLIIK: vallaleht avaldas volikogu liikme äri promova artikli tasuta“

 Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: