Vallavanema kärajad osutusid piinlikuks etenduseks

25. septembril Viimsi Huvikeskuse saalis vallavanema korraldatud kärajad ostutusid Jääkeldri ja Rahvakogu stiilis demokraatiaetendusteks.

Kokku tuli veidi üle 30 inimese, kellest umbes pooled olid kas vallaametnikud või valla võimuliiduga seotud isikud.

Üritus kestis veidi üle kahe tunni. Sellest 20 minutit rääkis sissejuhatuseks vallavanem Laine Randjärv ning 25 minutit abivallavanem Margus Kruusmägi. Seejärel jagati kohalolijad nelja gruppi – ühe grupi moodustasid vallavalitsuse ja volikogu liikmed ning ülejäänud kolmes pidid kohalolijad arutama etteantud teemasid: planeeringud, transport ja keskkond. Kokku kulus aruteludeks umbes 40 minutit. Seejärel anti gruppide esindajatele võimalus teha aruteludest kokkuvõte ning taaskord tegi pikema lõpusõnavõtu pr. vallavanem. Kogu ürituse vältel said kohalolijad esitada 8 küsimust.

Pärast kärajate lõppu avaldasid Viimsilaste Facebookis mitmed kohalolnud ning veebiülekannet jälginud oma arvamusi, milles osa toome ära allpool.

Kai Siinmaa: „Edasine vallavanema jutt läks minust veidi mööda- saime teada, et elevanti saab vaadelda lähedalt ja kaugelt, et elevandil on jalad, kihvad ja muud kehaosad. Ilmselgelt on meie vallavanem väga loomateadlik.

Seejärel saime teada, et oli asju mida vallavanem ei teadnud, kui Ta Tartus elas. Usun, et seda rääkis Ta sellepärast, et me ennast halvasti ei tunneks, et tema elevandist nii palju teab.

Lisaks oli väga ajakohane loetelu Viimsi elanike mitmekesisusest- et on mereäärsed ja mitte mereäärsed; põlised ja mittepõlised , metsainimesed ja mittemetsaininesed jne Ca 10 erinevat kategooriat. Mul ei jäänud kõik esimese korraga meelde.

Kokku 20 minutit.

Seejärel oli päris asjalik ülevaade abivallavanemalt . Meil on ca 160 ha planeerimata elamumaad ning ca 2000 juba kinnitatut planeeringut. See on suht pöördumatu.

Kuid siis läks uuesti huvitavaks. Pr vallavanem hakkas kausikesega ringi käima. Kohalolijatele anti võimalus moodustada 3 töögruppi, kus meil avanes võimalus arutada neid küsimusi mida me ise esitanud olime???!!!!! Ise küsin, ise vastan.

Kuna täna juba piisavalt tööd tehtud, ning lootuses, et kohalejääjad seisavad meie eest, otsustasin valla pakutud töögrupist loobuda.“

Eerik Seppel: „Vähemalt on linnuke kirjas ja saab öelda, et kodanike mured on kuulatud. Kui abivallavanema all peetakse silmas Kruusmägi, siis ma suhtuks tema “faktidesse” pigem skeptiliselt. Ülejäänud demagoogia viib mõtteni, et puudu on vaid vallavanema pildiga õnnitluskaardid eakatele. Siis oleks 1:1 Edgari linnajuhtimisega.

Ivo Rull: „Esmalt oletasin, et Randjärv julgeb teha nö Putini show’d – et võtab kätte ja vastabki kaks tundi järjest kõikvõimalikele küsimustele. Aga eks selline formaat nõua ka teemade tundmist või hästi ettevalmistatud küsimusi, nii et ikkagi ei julgenud. Seega tehti täna väga kahvatut varianti Jääkeldri/Rahvakogu stiilis rahulolematuse kanaliseerimisest. Välja kukkus see kõik piinlikult. Mitmed vallavõimuga mitte seotud kohalolijad, kellega sain rääkida, väljendasid sügavat kahetsust raisatud aja pärast. Soovitan viimsilastel jätta järgmine taoline etendus vaid vallaametnike ja nendega seotud isikute mängukastiks.“

Kerttu Välba-Piir: „Ja kuna see oli nii suur ümmargune mull siis järgmine kord rahvast vähem või on üldse juba väljasurnud siis kallid vallaametnikud vähemalt saavad öelda, et nad tegid ürituse, kuhu Kodanikud saavad oma küsimustega minna. Meie oma süü, et välja suri. Aga no sorry, selline mull on juba eos välja surnud :l“

Viimsi Uudised

Jaga: