VANA K-O-R-R-U*: Vooglaid, Trei ja Jõgimaa

Viimsi Uudiste rubriigis VANA KORRU meenutatakse olemasolevate meediakajastuste abil Viimsis varasemalt siinseid avalikke huve söövitanud juhtmeid.

19. septembril 2012 avaldas Eesti Päevaleht ajakirjanik Kärt Anvelti usutluse Märt Vooglaidiga (Reformierakond). Selles intervjuus süüdistab hiljem Viimsis legendaarseid diile teinud Vooglaid teisi Viimsi munitsipaalpoliitikuid, eeskätt Jan Treid (Isamaa) ja Aarne Jõgimaad (seekord Keskerakonna nimekiri) mitmetes pattudes.

Muuhulgas rääkis Vooglaid sellest, et toonane Viimsi Halduse nõukogu esimees Jan Trei on suunanud Randvere kooli ehituse hankelepingu Aarne Jõgimaa osalusega Esmar Ehitusele.

Tsiteerime Märt Vooglaidi: „…Esmar Ehituse ainus tugi Viimsi vallas ongi Oravas ja Trei. Aga mida viimased kardavad? Et Jõgimaal on omakorda nende vastu midagi näiteks lindistatuna välja tuua? Paraku on see ainus loogiline arvamus, vastasel juhul töötaksid nad valla heaolu, mitte ühe ehitusettevõtte nimel.“

Veel rääkis Vooglaid järgmist:  „Aga on ka üks huvitav kinnistu, mis osteti Lubja küla lasteaia jaoks. Eraomanik müüs seda maad varasemalt avalikult 50 000 euroga, 2011. aasta novembris leidis ta aga äkki imelise ostja Balti Auto näol, kes ostis selle kinnistu 250 000 euro eest. Balti Auto üks osanik on Jõgimaa hea sõber, kellega tal on pikaajalised laenusuhted. Ning „ootamatult” – kuu aega hiljem – ostis Viimsi Haldus selle maa omakorda Balti Autolt 250 000 euroga ära. Mul on küsimus: kuidas selgitab seda Viimsi Halduse nõukogu esimees Jan Trei?“

Viimsi Uudistele on hästi informeeritud allikatest vihjatud, et seekordsetel valimistele lähevad nii Vooglaid, Trei kui Jõgimaa plaaniga sõlmida võimaluse korral tänavu aasta oktoobri lõpus uus võimuliit Reformierakonna, Isamaa ja Keskerakonna osalusel.

Eesti Päevalehe usutlust Märt Vooglaidiga on täies mahus võimalik lugeda SIIT.

*K-O-R-R-U = Kuidas On Ruutmeetrid Rikkuseks Utsitatud 

Tunnusfoto: pexels.com

Loe samal teemal:

VANA K-O-R-R-U*: „Ämmad-äiad, oi-oi-oi ehk maaäri Viimsi moodi””

Viimsi Uudised

Jaga: