VIDEO ja GALERII: tankimanöövrid Sõjamuuseumi hoovil

8.oktoobril jõudis pärast põhjalikku renoveerimist Sõjamuuseumi tagasi tank T-34/85.

Tegemist on Eesti ainsa täiskomplektse II maailmasõja aegse tankiga, mille Sõjamuuseum sai 2015. aastal Poola armeemuuseumi kingitusena.

Tanki renoveeris Saaremaa Sõjavara Selts Margus Sinimetsa juhtimisel ning selleks kulus 2 aastat. Nüüd on tank võimalikult originaalilähedaselt taastatud nii väljast kui seest.

Sõjamuuseumi direktor Hellar Lille sõnul võeti tanki renoveerimine ette saavutamaks eksponaadi ajaloolist ehedust.

„Tahame, et meie külastajad kogeksid muuseumis võimalikult palju Eestiga  seotud sõjaajalugu ning selline tank on ka Eesti pinnal sõdinud,“ ütles Lill.

 

T-34/85 jääb muuseumi välialale kõigile huvilistele tutvumiseks. Kuna tank on sõidukorras, on seda kokkuleppel võimalik kasutada nii taaslavastuslahingutes kui filmivõtetel. Lisaks saab sõjamuuseumi rasketehnika angaaris näha veel hulka 20. sajandil eri riikide relvastusse kuulunud suurtükke ja soomukeid.

Nõukogude Liidus välja töötatud ja alates 1940. aastast relvastusse kuulunud keskmise raskusklassi tank T-34 sai Teise maailmasõja ajal enim toodetud tankiks. Läbi aegade on see kuulunud 40 riigi relvastuses ja on kasutusel tänaseni.

 

Video ja fotode autor: Kristjan Prii

Viimsi Uudised

 

Jaga: