Viimsi sotside juht sai Vaikla ja Tanni lahkumisest Keskerakonda teada meediast

Seoses abivallavanem Annika Vaikla ja volikogu liige Raimo Tanni üleöö toimunud lahkumisega Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast Keskerakonda palus Viimsi Uudised lühiintervjuu SDE Viimsi osakonna juhilt Pille Petersoolt.

Kas saite Annika Vaiklalt ja Raimo Tannilt nende erakonnast lahkumise kohta teavet otse või meedia kaudu? Kui otse, siis millised olid nende põhjendused?

Me teadsime, et Annika Vaikla ja Raimo Tann mõlgutavad lahkumismõtteid, konkreetsem info erakonnast lahkumise kohta jõudis minuni eile pärastlõunal. See, et uueks väljavalituks on Keskerakond, sain tõesti teada alles täna.

Kuidas hindate Vaikla ja Tanni liitumist Keskerakonnaga?

Mulle meeldib Šotimaal sageli kuuldud mõttetera: “On lihtne toetada oma tiimi, kui see on võidukursil. Oma tiimi toetamine raskustes näitab iseloomu.” Seda kasutati küll jalgpallivõistkondade kohta, aga sobib hästi ka poliitikasse. SDE reiting on hetkel võrreldes paari aasta või isegi mullusega madalseisus, aga see ei õigusta oma põhimõtetest lahti ütlemist. Soovime siiski Annika Vaiklale ja Raimo Tannile edu uute aatekaaslaste seltsis.

Kui palju on hetkeseisuga SDE Viimsi osakonnal liikmeid?

SDE Viimsi osakonna nimekirjas on pärast Vaikla ja Tanni lahkumist 42 liiget. Võimalik, et paar inimest lahkub koos nendega, aga usutavasti ei ole see arv suur. Tegusaid sädeinimesi meil õnneks jagub.

Millised on SDE Viimsi osakonna tulevikuplaanid?

SDE Viimsi jätkab vaatamata toimunud vangerdusele oma igapäevase tegevusega, nüüdsest küll siis volikogu väliselt. Kindlasti valmistume järgmise aasta KOV valimisteks ja hoiame vallavalitsuse ja volikogu tegemistel silma peal.

Foto: Pille Petersoo Facebook.

Loe samal teemal:

„POMMUUDIS! Juhtivad Viimsi sotsid hüppasid Keskerakonda“

Viimsi Uudised

Jaga: