Viimsi Uudiste vastu Nikolai Stelmachi poolt esitatud vaigistushagi Äripäeva fookuses

Ajakirjanik Marge Ugezene on 25. juuni Äripäevas avaldanud pikema uurimusloo „Unistus olla unustatud: artiklite kangelased üritavad minevikku maha raputada”.

Lugu keskendub erinevatel kohtukaasustele, milles Autorollo skandaalis keskne figuur Siim Roode ja elamislubade skandaali kangelane Nikolai Stelmach püüavad avalikust teabesfäärist kustutada nende poolt minevikus tehtut.

Tsiteerime lugu lubatud mahus ja Viimsi Uudiseid puudutavas osas:

“Viimsi Uudiste väljaandja, suhtekorraldaja ja kohaliku volikogu liige Ivo Rull kaitses väljaannet ise. „Tegelikult sai Viimsi Uudised, mille õhinapõhiselt tegutsevasse võrgustikku ei kuulu ühtegi juristi, selle vaigistushagi maandamisega suhteliselt edukalt hakkama,“ ei kahetse Rull, et ühtegi advokaati appi ei võtnud.

/—/

Rulli hinnangul jäi Stelmach vaieldes tuhandete eurode suurusesse miinusesse.

„Mis iganes kaalutlustel ta seda tegi, ei saanud see ratsionaalselt võttes olla soov saada unustatud. Kohtusse pöördumine meediakanali vastu tekitab automaatselt vanade teemade aktualiseerumise.“ Rull ütles, et vana info eemaldamine on problemaatiline – ära ei saa kustutada vanu ajalehti või ajakirju arhiividest ja raamatukogudest.”

Kuna Nikolai Stelmach ega tema esindaja ei pidanud vajalikuks Äripäevale kommentaare anda, puudub Viimsi Uudistel võimalus refereerida viidatud artiklist nende seisukohti.

Loe täismahus Äripäeva uurimuslugu SIIT.

Tunnuspilt: freepik.com

Loe samal teemal:

SUUR LUGU: Nikolai Stelmachi vaigistushagi kujunes talle Pyrrhose võiduks”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: