Viimsi vabaõhumuuseumi külastushoone arhitektuurikonkursi võitis Urmas Muru

Viimsi vabaõhumuuseumi külastushoone konkursi võitjaks kuulutati Urmas Muru võistlustöö.

 Konkurss viidi läbi Rannarahva Muuseumi ja Eesti Arhitektide Liidu poolt. Võistlustöödelt oodati kontseptuaalselt selget ideed ning planeeringulisi terviklahendusi muuseumihoonele, Kingu talule, turuplatsile ja teistele kinnistu hoonetele ning haljasalale.

„Võidukavandis võib tunnetada traditsioonilise taluhoone struktuuri, viimistlust, mis ei tõmba Kingu talu hoonetelt, eriti rehielamult, liigselt tähelepanu. Kaudselt sarnane küün oli kunagi ka Kingu talus. Samas on uus hoone ajastule omaselt selgelt eristuv ja kaasaegne. Ta ei kopeeri olemasolevat ajaloolist hoonestust oma arhitektuuri ega viimistlusega,“ ütles Rannarahva Muuseum juhataja ja žürii esimees Janek Šafranovski pressiteates.

Võistluse preemiafondi suurus oli 22 000 eurot. Võidutööd „Muu“ premeeriti 8000 euroga, teise koha preemia, 6000 eurot, pälvis kavand „Talu“ arhitektuuribüroolt LÜNK arhitektid (autorid Ioannis Lykouras, Pille Noole, Kaisa Lasner, Üllar Ambos). Kolmanda koha preemia suuruses 4000 eurot anti ideekavandile „Vimb“ arhitektuuribüroolt AVAB (autor Armin Valter). Lisaks määrati kaks 2000-eurost ergutuspreemiat: kavanditele „Vabe“ arhitektuuribüroolt Studio 3 (autorid Andres Põime, Lauri Vaimel, Anu Põime, Aidan Piir) ja „Uuno“ arhitektuuribüroolt KUU (autor Juhan Rohtla).

Tunnuspilt: Eesti Arhitektide Liidu veeb.

Viimsi Uudised

Jaga: