Viimsilaste Facebooki grupis arutelu noortegängidest

Facebooki grupis Viimsilased käib elav arutelu teemal, mille algatas kasutaja Sandra.

Toome ära lõigud Sandra postitusest:

„Lugu räägib 29.04.2023 toimunud grupiviisilisest sissetungimisest minu koju.

Sellel õhtul oli minu laps kutsunud endale külla kaks poissi ja kaks tüdrukut . Sotsiaalmeedia on võimekas koht ning lapsed näevad läbi snapchati üksteise asukohti. Ca 23:00 tungis minu majapidamisse 30 last. Nendega vesteldes olen ma korduvalt ütluseid saanud ja nad tunnistavad, et uks tõmmati lahti jõuga. Kedagi sisse ei kutsutud!”

/—/

“Selle vahejuhtumi tagajärjel oli minu kodu ülemise korruse trepipiirdeid lõhutud ja parkett katki. Samuti vannitoa ukselink. Kahjuks ei jäänud puutumata ka seinad ja põrand. Külmikust oli võetud mune ja astelpajusid ning neid loobitud erinevatesse ruumidesse majas.”

/—/

“Järgnevalt nägime, et vastasmaja pidu on ka järgmisel päeval täies hoos ning läksime sealviibijatelt aru pärima. Samal ajal oli seal ka teine lapsevanem, kelle tütar on aastaid olnud tugeva koolikiusamise all ja kes sellel samal peol viibides langes tugeva kiusamise ohvriks. Samuti määriti tüdruku jope ning ta läks poolalasti nuttes koju.

Lapsed olid kohkunud ning tunnistasid üles, et tarvitatud oldi narkootilisi aineid ning alkoholi. Samuti räägiti kahest nn jõugust . Ühe jõugu nimi on “Brownie”ja selle jõugu eestvedaja ehk liider on Viimsis väga lugupeetud inimeste võsuke.”

/—/

“02.05.2023 käis minu elamises kahjude hindaja, kes saatis hinnapakkumise, mille edastasin lastele. Lapsed lõid ühisvestluse (see oli minu jaoks oluline koht, sest ma teadsin, et seal hakkavad nad rääkima, mis tegelikult juhtus). Vestluses oli palju emotsioone, aga on tänaseni täies mahus säilinud. Kui esimese grupi lapsed enamasti said enda teost aru ja näitasid kahetsust, siis teise jõugu lapsed eesotsas “selle jõuka perekonna perepojaga” teadsid täpselt, et nad võivad oma teismeea elukeeristes teha, mida soovivad ja neil on enda vanemate 100% toetus.

Sellist jahmatamapanevat ülbust lugedes soovisime me ka minna rääkima selle sama perekonna vanematega, kes olid reisil ja kelle laps oli päevi olnud omapäi kodus. Selgitasime talle viisakalt omapoolset seisukohta ja küsisime kas ta enda kodus nii teha laseks. Vastus oli see, et ta austab enda kodu ja tema isa on ta “kaitseingel”. Selle samale lausele toetudes käis minu peast läbi mõte, et kust tuleb siis õigus teise inimese kodu nii jõhkralt rüvetada.

Peale vestlust sai minu elukaaslane kõne selle sama poisi vanemalt vennalt. Me arvasime alguses, et tegemist on isaga, kuna nimeerisus oli vaid ühes “k” tähes. Meesterahvas ähvardas telefonis jõuliselt ning kinnitas, et kui me veel tema perekonna poole pöördume siis ta laseb meie juurde saata inimesi (meid siis ôpetama) ja teab kus me elame. Mina ise arvan, et see on otsene ähvardus kellelegi füüsiline noomitus anda. Sellest tulenevalt on aru saada, kust mõni laps enda kombed pärinud on.”

/—/

“Kui me anname sellistele käitumisnormidele rohelise tule siis, kus ühiskonnas kasvavad kunagi meie lapselapsed. Ma arvan, et see ühiskond on täis verd ja pisaraid ning rikkamad elavad enda loodud seaduste järgi.

Kahjuks tuli ka Viimsi koolist minu kirjale täna vastus, et kool ei ole kohut mōistev organ (see vastus tuli uuele päringule minu poolt, kuna eelnevale kirjale ei saanud ma terve nädala mingisugust vastust).”

Sandra postitus on saanud juba ligi sadakond kommentaar, milles paljudes soovitatakse pöörduda juhtumiga politseisse. Toome ära ka mõned iseloomulikud kommentaarid.

Kasutaja Pirjo: “Väga hea meel lugeda, et sellist asja ei jäeta niisama. Karistamatuse tunne on kindlasti ka selliste tegude üks põhjuseid. Kogu lugu on muidugi äärmiselt kahetsusväärne, kuid lugedes veel siin tüdrukuga juhtunu kirjeldust, tekib lihtsalt õõvastus.”

Kasutaja Timmo: “Kas ikka on “lugupeetud” vanemad? Võibolla pigem “tuntud” või “väga rikkad”? Igatahes lapse kasvatamisega on küll väga nihu läinud. Kahju kui selliste käitumisnormidega liidriks saadakse. See teema on tõenäoliselt palju tõsisem kui rikutud korter. Alkohol on üks asi, selle mürgistusest tullakse enamasti välja ja oskaks aidata, aga narkootikume on nii erinevaid ja ei tea kunagi, mis saasta need pulbrid ja “kommid” sisaldavad. Siin peab olema nulltolerants ja diilerid tuleb välja anda, enne kui ka siin on esimene üledoosi võtnud lapse laip.”

Kasutaja Priit: “Ja siis on meil riiklik andmekaitse inspektsiooni kes ei luba ühtegi pätti võlgnikku jne s…a keerajat avalikustada.”

Tunnuspilt: pexels.com

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: