Viimsist saab suurima abivallavanemate arvuga Harjumaa vald

Viimsi vallavalitsus töötas senini struktuuriga, kus ametis oli lisaks vallavanemale kolm abivallavanemat ja vallavalitsuse liikmena rahandusosakonna juhataja.

16. novembri volikogu istungile on volikogu esimees Lauri Hussar esitanud eelnõu, millega Viimsi vallavalitsuses hakkab olema lisaks vallavanemale ja ühele vallavalitsuse liikmele veel neli abivallavanemat.

Sellega tõuseb Viimsi vallavalitsuses abivallavanemate arv kolmelt neljani, millega saavutatakse Harjumaa valdade abivallavanemate arvukuse võrdluses suverääne esikoht.

Harjumaa valdade abivallavanemate liikmete arv (14.11.21 seisuga)

Viimsi vald: 3 (alates 16.novembrist 4)
Rae vald 3
Saue vald 3
Anija vald 2
Harku vald 2
Jõelähtme vald 2
Kose vald 2
Kiili vald 1
Lääne-Harju vald 1
Saku vald 1
Kuusalu vald 0
Raasiku vald 0

Viimsi abivallavanemate töötasud on seotud kõrgemate riigiametnike palgaindeksiga ja hetkel on need ligi 4000 eurot kuus. Lisaks makstakse Viimsi abivallavanematele iga kuu 736 eurot esindustasu. Kui abivallavanem määratakse mõne vallaettevõtte nõukogu liikmeks, hakkab ta selle eest teenima täiendavat tasu, mis jääb sõltuvalt vallaettevõttest vahemikku 200 – 400 eurot kuus.

Äsja sõlmitud Reformierakonna, Eesti 200, Vali Viimsi ja Isamaa koalitsioonilepingus on sätestatud, et “hoiame vallavalitsuse tegevuskulud madalad”.

Tunnusfoto: pexcels.com

Viimsi Uudised

Jaga: