ON, MIDA OODATA! Viimsi saab metrooühenduse Tallinnaga

Viimsi Uudistele saabus klantspaberil pressiteade milles väidetakse, et diil metrooliini rajamiseks Haabneeme ja Tallinna südalinna vahel on sõlmitud.

„Viimsis pole kunagi varem suudetud lahendada autostumise ja ummikute probleemi. Pole ammu rajatud uut ühendusteed Tallinnaga. Nüüd see tuleb – Viimsi metroo. On siiralt hea meel, et täna avalikustatud diiliga tekib kiire ühendustee, mis koos rajatava Haabneeme city’ga moodustavad tulevikus ühe terviku. Täname kõiki kohalikke kunne, kinnisvaraarendajaid, volikogu käetõstjaid ning vallavalitsuse kummitempleid. On, mida oodata!“ öeldakse  pressiteates.

Metrooehitus algab tänase Miiduranna maa-aluste kütuseterminalide ümberkujundamisest reisijaterminalideks ning Tallinna linnahalli ümberhitamiseks pealinna poolseks reisijateterminaliks. Merealuse metrooliini ja terminalide ehitamiseks investeeritakse kokku ligi miljard eurot ning ehitus saab valmis 2029. aasta kohalike omavalitsuste valimisteks.

Toimetusele teadaolevalt kaasatakse metrooliini rajamiseks Hiina ettevõtjate riskikapitali ja tööjõudu. Kes vastutasuks on saanud kohalikelt kinnisvarakunnidelt lubaduse Viimsi poolsaarel piiramatu elamuehitusega tegelemiseks ning siia oma töötajate ja nende pereliikmete elama suunamiseks. Lisaks on taas üles soojendatud 1990ndate alguse projekt Viimsisse F1 ringraja ehitamiseks. Turistide ligimeelitamiseks on täienduseks ringrajale plaanis ehitada eraldi kasiinode ja punaste laternate kvartal praeguse Nelgi tee algusesse.

Tunnusfoto: vaade Haabneemele pärast metrooliini avamist 2029. aastal (eskiis).

Viimsi Uudised

Jaga: