Viimsi Villemi följeton: metsaveerde planeeritakse kepikõnni keskust

No tule taevas appi –  Rohuneeme metsaveerde on algatatud detailplaneering mingi kummalise hoone rajamiseks.

Pealtnäha paistab justkui mõne rikkuri villa, aga paprite järgi peaks sinna tulema hoopis kepikõnni keskus. Olen metsas ikka näinud, kuidas mõned inimesed ilma suuski kasutamata harrastavad klassikalist sõidustiili. Eks ta ole – tegelikult libiseks hoopis paremini, kui ikka lumelauad ka alla panna.

Samas jääb metsaelukatele ikkagi arusaamatuks, miks peab kepikõnniga tegelemiseks ehitama suuremat sorti maja. Metsas ju ruumi on, tulgu ja kõndigu! Kas tõesti on selleks vaja esmalt plats puudest puhtaks lüüa ning asfalteerida autoparkla? Et siis tervisesportlased saaksid oma autodega treppi sõita ning hakata hästi konditsioneeritud kepikõnnipalees merevaatega drenažööridel kõndima?!?

Rohuneeme rebased teadsid rääkida, et tegemist oleva miski jokitamisega. Noh et need, kel vallaisadega head sotid, saavad ehitada sinna kuhu tahavad ja mida tahavad. Ei takista vallid, ei takista kraav, kui kokku saab äritölli ja vallaametniku õnnelik paar! Vahest aitavad takistada riigi keskkonnaametnikud, kes muudkui saadavad valla asjapulkadele kirju. Et halloo – sellel väikesel vallil on ju ehituskeelu vööndi piirangud peal ja puha. Ja muidugi kohalikud, kes vajadusel korjavad loetud päevadega kokku tuhat allkirja mis iganes jokitamise ja mökitamise peatamiseks.

Vilekogus tulid vallaametnikud lõpuks mõistusele ning peitsid selleks korraks vallaisade kummalise plaani kalevi alla. Ilmselt saadi aru, et tulla võib samasugune jama nagu Saarekunn möödunud aasta lõpus võimuliidule tekitas. Võimuliit ongi nüüd parajas kahvlis. Ühelt poolt tahaksid nad enne sügisesi valimisi veel kõikvõimalikud diilid ära teha. Teisalt saavad nad ju ise ka aru, et just selliste diilide tõttu tuleb paljudel sügisel oma soojadelt kohtadelt nagu rändlinnudki lahkuda. Kuid – inimesed, olge valvsad! Äritölli ja vallaamenike ühisprojektid tulevad taas ja taas, sest olemas on materiaalne baas.

Muide, amelikult on kevad kohal! Juhhei! Kuigi looduses on kevademärke veel napilt, on mul plaanis teha meie metsades mõned jooksuringid. Et taaskord olla vallatu ja noor – nüüd siis lõpetan ja lippan, tšauki!

Loe samal teemal:

„Viimsi Villemi följeton: vallaisandad ja metsaelukad“

„Viimsi Villemi följeton: kolm veidrat Viimsi kunni“

„Viimsi Villemi följeton: safarirahva kibe kiirus ja pikk liug“

„Viimsi Villemi följeton: sinikael- ja poliitpardid“

Viimsi Villem on följetonist,  kes teeb Viimsi Uudistele kaastööd teenimaks oma igapäevasele vorstile natuke leiba.

Viimsi Uudised

Jaga: