Jüri Derkun: Eesti 200 jättis refide „elevandi“ tuppa

Äsjane teade, et Reformierakond, Eesti 200, Vali Viimsi sotsid ja üks isamaalane on allkirjastanud koalitsiooonilepingu, on paljudele valijatele justkui piitsahoop näkku.

Eesti 200 läks valimistele lipukirjaga „Viimsi vajab muutust!“. Ning juba nädalapäevad pärast valimistulemuste selgumist löönud käed just nendega, kellele valimiskampaanias vastanduti.

Valimist eel pidas Lauri Hussar maha tulise raadiodebati refide vallavanem Illar Lemettiga ning mehed polnud selles vastastikute süüdistustega kitsid. Lisaks taunis Hussar ägedalt Martin Reimi valimiskampaaniat, milles  kutsuti refide poolt hääletama maksumaksjate raha nö toomise eest Viimsisse jalgpallihalli püstitamiseks.  Räägimata Hussari regulaarsetest kriitilistest artiklitest peaminister Kaja Kallase tegevuse aadressil.

Endine reformierakondlane Atso Matsalu teatas poolteist aastat tagasi Eesti 200-sse üle minnes, et talle on vastuvõetamatud Viimsi Reformierakonna väärtused. Tänavu suvel avaldas Matsalu EPL/Delfis pikema kriitilise arvamusartikli refide tegevusest. Muuhulgas sisadas see Viimsi refide võrdlemist elevandiga ning järgmist lõiku:

Elevant on toas olnud pikalt. Ta on seal laamendanud ja kõik nurgad täis teinud. Nüüd tuleb elevant välja ajada ja tuba ära koristada. See tuba on Viimsi vald.”

Kuna enne valimis oli Eesti 200 esitanud end kui jõulist alternatiivi Reformierakonnale, pakkusid mitmed erakonnad ja valimisliidud neile möödunud nädalal laiapõhjalise koalitsiooni moodustamist. Sellel koalitsioonil oleks olnud vallavolikogus vähemalt 12 toetushäält. Sellesse koalitsiooni ei oleks kuulnud Reformierakond. Ning selle koalitsiooni vallavanemana nägid potentsiaalsed partnerid Lauri Hussarit.

Ka Vali Viimsist ei jätnud Antoon van Rens tervalt kritiseerimast Martin Reimi tegevust. Ning kogu selle valimisliiduks maskeerunud sotside programm oli seniste Reformierakonna tegevuste tulemuste suhtes ülimalt kriitiline.

Miks valis Eesti 200 ja kohalikud sotsid Viimsis reaalsete muudatuse juhtimise asemel Reformierakonna puudli staatuse, hakkab selguma nende edasistest sammudest.

Jüri Derkun on Facebooki grupi Viimsi Südames looja (Kogukondade Viimsi).

Loe samal teemal:

Atso Matsalu võrdleb Reformierakonda Viimsi reostanud elevandiga”

Atso Matsalu: minu väärtushinnangud ei lange kokku Viimsis võimul oleva Reformierakonnaga”

Lauri Hussar Eesti Päevalehes: tõsine korruptsioonikahtlus seoses Martin Reimiga”

Viimsi Uudised

Jaga: