LUGEJAKIRI: miks vallajuhid pole organiseerinud Viimsisse traumapunkti?

Toimetusele saatis kirja viimsilane P.R., kes tõi välja traumapunkti puudumise Viimsi vallas.

„On tavaline kolmapäeva hommik Viimsis, kõik tõttavad kooli-tööle. Lapsed suunduvad ka rõõmsalt ratastega kooli poole.Siis juhtub aga mõisa mäel kokkupõrge. Üks poiss sõidab kogemata väikesele tüdrukule rattaga sisse, vabandab ja pakub salvräti ja uurib, kas kõik ikka korras.Tubli ja viisakas, see on tore. Õde aitab edasi ja helistab emale. Huuled on viga saanud ja hambaigemed ka veidi. Läheme vaatama, kas keskuses on targemaid, et teada saada, kas õmmelda ka vaja või mida teha. On ju olemas haigla ja seal peaks arste ja õdesid olema. Haigla juures on tavaliselt kiirabi ka. Ja perearstikeskus jne.

Sinna jõudes ei ole kiirabi, on vaid üks suur viiruse testimispunkt, mis varahommikul puupüsti täis pealtnäha terveid inimesi. Haigla vastuvõtus ka keegi midagi ei tea ja kuhugi juhatada ei oska. Hakkan juba endast välja minema. Õnneks suundub haigla ukse poole üks härra, kellelt küsin,ega ta juhuslikult arst ei ole. On küll. Vaatab korra haava peale ja arvab, et seda küll õmmelda vaja ei ole ja soovib meile kõike head. Nii armas. Ma olen nii tänulik,et meie ümber on häid ja südamlikke inimesi.

Aga küsimus vallaisadele on, miks pole nad organiseerinud Viimsisse esmatasandi traumapunkti? Et siis kergemate olmetraumade puhul poleks vaja Tallinna sõita.”

Tunnusfoto: pexels.com

Viimsi Uudised

Jaga: