Vingugaasi andur uuest aastast ahju, pliidi  või kaminaga majades kohustuslik

Praegu on vingugaasiandur kohustuslik eluruumides, kus paikneb korstnaga ühendatud gaasikütteseade, kirjutab Põhja päästekeskuse kommunikatsioonijuht Liina Valner.

 Uuest aastast muutub see aga kohustuslikuks igas kodus, kus paikneb ahi, puuküttepliit või kamin. Vingugaasiandur tuleb sellistesse eluruumidesse paigaldada esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 1. jaanuaril 2022.  Enda ja oma pere ohutuse tagamiseks tuleks see aga soetada esimesel võimalusel.

Kui suitsuandur tööle rakendub, siis on ruumis järelikult liiga palju suitsu ning seda tunneb tavaliselt ka juhul, kui suitsuandur kodus puudub või töökorras ei ole. Vingugaasi puhul on aga lood sootuks teised, sest seda ei ole võimalik nuusutada, maitsta, näha ega tuvastada ilma spetsiaalse seadmeta – vingugaasiandurita.

Vingugaas (CO) või süsinikmonooksiid – on süsivesinike mittetäieliku põlemise käigus tekkiv lõhnatu ja värvitu mürgine gaas, mis põhjustab vingumürgitust ning millega suuremas koguses kokkupuutumine lõppeb inimesele surmaga.

Vingugaas on normaaltingimustes õhust natuke kergem. Vingugaas tekib söestuvate materjalide või gaasi mittetäielikul põlemisel. Vingugaasi pole võimalik ruumis tuvastada ilma spetsiaalse seadmeta – vingugaasiandurita.

Kes vajab tuleohutustalast nõu, saab kutsuda koju päästjad. Aitame kindlasti ka anduri paigaldamisega, kui keegi sellega hätta jääb. Kodunõustamise saab tellida päästeala infotelefoni 1247 kaudu. Nõustamine on tasuta.

Rohkem koduse tuleohutuse kohta vaata https://kodutuleohutuks.ee/ ning palu seda kindlasti vaadata ka oma pere lastel.

Tunnuspilt: kuvatõmmis veebilehelt koduohutuks.ee.

Viimsi Uudised

Jaga: