Aasta tagasi kinnitas volikogu raamatukogu diili

18. detsembril 2018. aastal toimunud Viimsi vallavolikogu istungil kinnitas volikogu enamus Viimsi raamatukogu üürilepingu sõlmimise otsuse.

Viimsi Marketiga üürilepingu sõlmimise poolt hääletasid Riina AasmaTanel EinasteKristjan JõekaldaRaivo KaareValdur Kahro, Urve PaloAivar SõerdRaimo TannMärt VooglaidMadis SaretokOksana ŠelenjovaHannes VõrnoMari-Ann Kelam ning Jan Trei.

Üürilepingu sõlmimise vastu hääletasid Ants Erm, Taavi Kotka, Taivo Luik, Vladas Radvilavičius ning  Ivo Rull.

Erapooletuks jäi Oliver Liidemann.

Eelnevatel volikogu istungitel oli raamatukogu üüripinnale suunamise poolt sõna võtnud nii võimuliidu fraktsiooni “Meie Viimsi” esimees Märt Vooglaid, aga ka vallavanem Siim Kallas ning abivallavanem Annika Vaikla.

Lähtuvalt vallavolikogu otsusest allkirjastas vallavanem Siim Kallas koos Viimsi Marketi esindaja Vladimir Kosheleviga üürilepingu 20. detsembril 2018.

Üürileping on sõlmitud 10-ks aastaks võimalusega pikendada seda 15-ks aastaks.

Üürilepingu kohaselt maksab Viimsi vallavalitsus 10 aasta jooksul iga kuu Viimsi Marketile üüri summas 27 417 eurot.

10-aastase üürilepingu puhul maksab Viimsi vald üüri kokku ligi 3,3 miljonit eurot ning 15-aastase üürilepingu puhul kokku üle 4,9 miljoni euro.

Valimisliidu Kogukonna Viimsi esindajad volikogus Ants Erm ja Ivo Rull juhtisid korduvalt nii vallavalitsuse kui volikogu tähelepanu asjaolule, et antud summade eest oleks Viimsi vallal võimalik ehitada omale raamatukogu hoone.

Vallavalitsuse ja volikogu esindajad ei andnud selget vastust ka küsimusele, et mis saab Viimsi raamatukogu raamatutest 10 või 15 aasta pärast, mil suur hulk raha on kulutatud, aga raamatukogul oma maja jätkuvalt pole.

Eelnevalt oli volikogu tagasi lükanud ka 2018. aasta suvel opositsiooni tehtud ettepaneku rajada raamatukogule täiendavad ruumid huvikooli Artium hoonete kompleksi.

Üürilepingu ennetähtaegse ülesütlemise korral peab Viimsi vald maksma Viimsi Marketile leppetrahvi summas 150 tuhat eurot.

Loe samal teemal: Raamatukogu diil ehk semukapitalism Viimsi näitel.

Viimsi Uudised

Jaga: