BLOGI: algas Narva tanki teekond Viimsi sõjamuuseumi

TÄIENEB JOOKSVALT!

16. augusti hommikul tegi valitsus otsuse teisaldada Narva lähistel asuv tank T-34 Viimsis tegutsevasse Eesti Sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi.

Anname jooksvalt lühiülevaateid tanki teekonnast Narva lähistelt Viimsisse.

***

Hommikul andisd tanki teisaldamise teemal pressikonverentsi peaminister Kaja Kallas, siseminister Lauri Läänemets ja välisminister Urmas Reinsalu.

***

Narva linnapea Katri Raik ütles intervjuus Kuku raadiole, et tema sai tanki teisaldamise otsusest teada täna hommikul kell 7, kui talle helistas peaminister.

***

Narva linnavolikogu opositsioon eesotsas Mihhail Stalnuhhiniga tegi avalduse, et kaebab valitsuse otsuse tank teisaldada kohtusse.

***

Lisaks tank T-34 teisaldatakse täna teised punamonumendid (kokku 7) Narva linnas ja Narva-Jõesuus.

***

Otsepildis kannab tanki teisaldamist üle Delfi.

Kuvatõmmis Delfi uudisteportaalist

***

Otsepildis kannab tanki teisaldamist üle Postimees.

Kuvatõmmis Postimehe veebist

***

Eesti Sõjamuuseumi direktor Hellar Lill kinnitab lühiintervjuudes Postimehele ja Delfile, et Narva tank paigaldatakse muuseumi rasketehnika angaari. Eeldatavasti toimub see 16. augusti pärastlõunal.

ESMi rasketehnika angaar augustis 2019

***

Eesti Ekspressi ajakirjanik Sulev Vedler avaldas oma Facebooki kontol arvamust, et Eesti Sõjamuuseum võiks tanki vaatajatele kehtestada krõbeda piletihinna, millet tulu läheb Ukraina toetuseks.

***

President Alar Karis tegi 16. augusti pärastlõunal avalduse, milles muuhulgas märkis: “Tank T-34 Narva jõe kaldalt on nüüd sõjamuuseumis, kus see on osa ajaloost ega lase meid enam tülli ajada. Muuseum on vanale tankile õige koht.” ning “Soovitan tänasega tanki-loole joone alla tõmmata.”

Loe samal teemal:

VIIMSI NÄIDE: tanki koht on sõjaajaloo muuseumis”  

Tunnuspilt: Eesti Sõjamuuseumi rasketehnika angaar Viimsis Vehema tee 1.

Viimsi Uudised

Jaga: